وکیل پایه یک ملکی

وکیل پایه یک ملکی

وکیل پایه یک ملکی کیست

در گذر زمان جوامع انسانی در حال رشد و پیشرفت بوده اند و این رشد و پیشرفت در حوزه های مختلفی همچون رواببط انسانی، اقتصاد، صنعت، و … بوده است. با رشد و پیشرفت روابط انسانی یک سری روابط اجتماعی به وجود آمدند که دارای ارزش های مالی نیز بودند و این موضوع سرمنشاء به وجود آمدن مسائل و مشکلات حقوقی شد.  یکی از گسترده ترین  مسائل و مشکلات حقوقی مربوط به املاک و زمین است که گاهی به قدری پیچیده و پرپیچ وخم هستند که حل و فصل آن ها از توانایی بک فرد فاقد انش و تجربه خارج است. در چنین شرایطی باید با یک وکیل پایه یک ملکی گفت و گو کرد و مشاوره دریافت نمود. مشورت نکردن با یک وکیل ملک تبعات و ضررهای  بسیاری را در پی دارد. در ادامه ی مطلب قصد داریم درخصوص نکات مهم یک وکیل پایه یک ملکی صحبت نماییم:

 

نکات مهم در مورد وکیل پایه یک ملکی

 

تنظیم دادخواست

همانطور که می دانید بخش اعظم مهارت و دانش یک وکیل املاک مربوط به نحوه ی تنظیم دادخواست می باشد. به همین علت هنر لایحه نویسی و شرح ما وقع و تنظیم دادخواست جزو موارد قابل توجه در مورد یک وکیل ملک حاذق است که در حوزه ی املاک فعالیت می نماید.

آگاهی از هزینه ها

وکیل ملکی پس از بررسی پرونده و میزان پیچیدگی آن باید بتواند یک برآورد کلی از هزینه ها را به موکل خود ارائه نماید. همچنین باید این موضوع را به موکل خود بگوید که آیا قدم گذاشتن در مسیر حل پرونده برای کسب موفقیت ارزش هزینه کردن و وقت گذاشتن را دارد یا خیر که این موضوع فقط با درک صحیح از میزان احتمال موفقیت در دعوا حاصل می شود که ناشی از علم و تجربه ی کافی است

تجربه

تجربه وکیل در موفقیت پرونده بسیار تاثیرگذار است. طبیعتا واگذاری یک پرونده سنگین ملکی به یک وکیل املاک جوان و بی تجربه نباید انجام شود چرا که در پرونده های سنگین و پیچیده میزان تجربه ی بیشتری لازم است. 

برخورد مناسب و پیگیری

وکیل پایه یک ملکی با تجربه وکیلی است که در ابتدا حجم کاری خود را بررسی کرده و بعد قبول پرونده می کند چرا که باید بتواند زمان و دقت و تمرکز لازم را برای پرونده اختصاص دهد.

 

آگاهی و اشراف کامل نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک

آگاهی از قوانین ثبت املاک جزو مواردی است که یک وکیل خوب املاک باید حتما دارای این ویژگی باشد. وکلای ملکی این آگاهی را از طریق دانش اندوزی و تجربه کسب کرده اند.

 

نظارت بر اجرای احکام

وکیل ملکی باید بتواند به خوبی به اجرای احکام موجود نظارت کند. پس از انشاء رای توسط قاضی و ارجاع آن به واحد اجرای احکام، این واحد وظیفه ی اجرای صحیح حکم را دارد. وکیل ملکی قادر است بر روی عملکرد نهاد های اجرا کننده حکم نظارت و دقت داشته باشد تا اگر احکام درست و دقیق اجرا نشد برای جلوگیری از تضییع حق موکل اعتراضات و اقدامات حقوقی متناسب را انجام دهد.

 

احترام به مقام قاضی در دادگاه

این امر بدین معنا است که وکیل دادگستری نباید با چاپلوسی و تملق و تحقیر نمودن با قاضی رفتار نماید. یک وکیل ملک نباید به واسطه ی درجه علمی و اطلاعاتی که دارد، نسبت به قاضی و مقام دادگاه تفاخر نماید بلکه وکیل خوب املاک باید با رفتار و شان خود احترام دادگاه و جامعه را برانگیزد. بنابراین هر قدر متواضع تر و افتاده تر باشد، احترام بیشتری را جذب خواهد نمود. در برخی موارد ممکن است بروز چنین رفتارهایی از قبیل برخی رفتارهای زننده و خارج از شان  قضایی بر روند پرونده موکل تاثیر گذاشته و نظر قاضی پرونده را عوض کند.

HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما