تماس با ما

وکیل املاک

وکیل املاک

وکیل املاک چه کسی می باشد

وکیل املاک فردی متخصص و با تجربه است که در محدوده قوانین مربوط به به نحوه تملک اموال از جمله قانون مدنی و قانون ثبت اسناد املاک فعالیت می نماید. در هنگام  معاملات املاک و مستغلات بهترین فردی که می توانید با او مشورت نمایید وکیل املاک می باشد. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص خدماتی که وکیل ملک می تواند ارائه دهد بیشتر صحبت نماییم:

وکیل املاک چه خدماتی را می تواند ارائه کند

تنظیم قراردادهای ملک مانند قراردادهای پیش فروش، قراردادهای مشارکت مدنی،  قراردادهای املاک تجاری و… نیاز به تسلط کافی به قوانینی همچون قوانین مدنی قوانین شهرداری قوانین مجازات اسلامی و قوانین دیگر دارد و این موضوع بر اهمیت مشورت با یک وکیل املاک با تجربه می افزاید. مشورت با یک وکیل ملک متخصص سبب جلوگیری از مشکلات و کاهش وقوع جرم  می گردد.

وکلا، می‌توانند خدمات ملکی مربوط به املاک منقول و غیرمنقول و اشخاص حقیقی و حقوقی را ارائه بدهند و شرایط مختلف را ارزیابی نمایند، تا از بروز هرگونه مشکل، به‌ خصوص در سرمایه‌ گذاری‌های سنگین، جلوگیری کنند. در طی مراحل طلاق نیز، با مشاوره با وکلای املاک می ‌توان نظر کارشناسی در مورد تقسیم املاک را بدست آورد.

علاوه بر این وکیل املاک و مستغلات برای تشکیل دادخواست در صورت بروز اختلاف برای پرداختن به اخلافات و انجام وکالت تلاش می‌کند. وکلای املاک قادرند درمواردی مانند اثبات مالکیت، تنظیم قرارداد به موکلین خود کمک های بسیاری نمایند. وکلای املاک و مستغلاتی که پشتیبانی دیوان سالاری در خرید و فروش معاملات دارند، می‌توانند نحوه اخذ وام، برداشت و تبدیل به پول را دنبال و پیگیری کنند. وکلائی که در حوزه مشکلاتی مانند تخلیه و سرقفلی فعالیت می نمایند می توانند در این خصوص از حقوق موکل خود در دادگاه دفاع کنند و در چارچوب قانون از بروز خیلی از مشکلات حقوقی جلوگیری به عمل آورند.

اشراف کامل نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک

اشراف و آگاهی کامل از کلیه قوانین ثبت اسناد و املاک یکی از مواردی است که یک وکیل متخصص و باتجربه باید از آن برخوردار باشد. امکان ندارد که یک وکیل با تجربه اطلاعات کافی و آگاهانه ای نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک نداشته باشد.

تجربه

طبیعتا یک وکیل جوان تازه کار و فاقد تجربه های لازم برای بر عهده گرفتن و بررسی پرونده های سنگین و مهم مالی مانند ملک و املاک مناسب نیست و نیاز به وجود مهارت و دانش تجربی بیشتری احساس خواهد شد.

آگاهی از هزینه ها

یک وکیل املاک با تجربه و کاردان برای ارائه ی یک مشاوره ی خوب و موثر و اتخاذ تصمیم های اساسی و مهم لازم است تا از تمام هزینه ها و منافع ممکن الوصول برای موکلش آگاهی کامل داشته باشد. تشخیص این موضوع که آیا قدم نهادن در مسیر پر پیچ و خم و طولانی پرونده ارزش پرداخت هزینه های دادرسی را دارد یا خیر بسیار با اهمیت است.  

نحوه ی تنظیم دادخواست

تنظیم دادخواست یکی از مهارت های یک وکیل ملک می باشد. هنر لایحه نویسی و تنظیم دادخواست یکی از موارد بسیار مهم است که یک وکیل با تجربه باید حتما از ویژگی برخوردار باشد.

برخورد مناسب و پیگیری

وکیل ملک خوب، وکیلی است که به تناسب حجم کاری خود پرونده ی موکل خود را به گونه ای قبول کند که بتواند زمان و دقت و تمرکز لازم را برای پرونده اختصاص دهد. وکیل ملک باید بتواند آگاهی و مشاوره ی کاملی به موکلش دهد و مطالب سخت حقوقی را به ساده ترین شکل ممکن به وی منتقل نماید.

تماس باما