تماس با ما

موسسه حقوقی

موسسه وکالت

موسسه حقوقی یک رابط بسیار موثر و قانونی میان فرد وکیل و فرد موکل می باشد. موسسه حقوقی به موسسه ای گفته می شود که در خصوص امور وکالتی و حقوقی فعالیت می نماید.  با توجه به    پیشرفت های بسیار زیادی که امروزه در تعاملات اجتماعی و انسانی به وجود آمده است و همچنین وجود انواع مشکلات حقوقی، ایجاد موسسه حقوقی در سطح جامعه یک لازمه ی بسیار ضروری و مهم محسوب می شود.

در واقع در دنیای امروز، مردم گریبانگیر و دچار مشکلات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، شخصی و… بسیاری هستند و به همین دلیل ممکن است به یک وکیل و حقوقدان خوب و حرفه ای احتیاج پیدا کنند که در آن صورت باید به موسه حقوقی مراجعه نمایند.

وکالت چیست

کلمه ی وکالت در لغت به معنای واگذارکردن می باشد. در واقع وکالت یعنی عقدی که بین وکیل و موکل صورت می گیرد. به واسطه آن وکیل کلیه کارهای حقوقی موکل را انجام می دهد. شخص وکیل به واسطه ی وکالت می تواند به عنوان یک مشاور حقوقی به شما کمک کند تا بتوانید امورات خود را به خوبی انجام دهید . در این زمینه با مشکل حقوقی مواجه نشوید. برای اخذ وکیل ملک باید به خصوصیات و ویژگی هایی که در ادامه خواهیم گفت توجه بسیاری نمایید. چرا که امر وکالت امری بسیار مهم و حساس می باشد . اگر وکیل مناسب و خوبی را انتخاب نکرده باشید باید متحمل ضررهای بسیاری شوید.

ویژگی های یک وکیل خوب

  1. وکیل خوب موسسه وکالت فردی می باشد که از قوانین و مسائل حقوقی کاملا مطلع است و  می تواند به خوبی از موکل خود در دادگاه دفاع نماید.
  2. یک وکیل خوب و با تجربه قبل از هر اقدامی باید اطلاعات کاملی را از موکل کسب نماید. باید بتواند اتهامات وی را مورد بررسی قرار دهد. همچنین تحقیقات لازم را برای بررسی نحوه اتهام انجام دهد. به طور معمول اکثرا وکیل ها هیچگونه تضمینی در خصوص موفقیت به موکل خود نمی دهند . اما وکیل خوب وکیل دعاوی ملکی است که بتواند در برابر موکل خود احساس مسئولیت داشته باشد.
  3. یک وکیل خوب به هیچ عنوان وعده های دروغین به موکل خود نمی دهد. خیلی از وکلا برای جذب مشتری وعده های دروغین و ناممکن می دهند. این جزو اخلاق حرفه ای یک وکیل خوب نمی باشد زیرا وعده های دروغین ممکن است موجب گمراهی افراد شود.

و در انتها:

  • یک وکیل پایه یک خوب، برای نتیجه گیری بهتر نباید فرایند دادرسی را پیچیده تر نماید و باید به ساده سازی مسائل حقوقی و قضایی بپردازد. حتی در این مورد وکیل می تواند به قاضی هم کمک کند و با اطلاعات جامعی که دارد، قاضی پرونده را هم مطلع نماید و در تصمیم گیری های نهایی روی آن تاثیر بگذارد.
  • وکیل دعاوی ملکی خوب موسسه حقوقی، در هر سطحی که باشد، باید احترام قاضی پرونده را حفظ نماید و نباید نسبت به اطلاعات و یا شهرتی که دارد به قاضی و نماینده ها در دادگاه تفاخر کرده و یا بی احترامی نماید. همچنین وکیل از چاپلوسی و تملق نزد قاضی هم باید خودداری نماید، زیرا این کار ها ممکن است موجب تحت تاثیر قرار دادن  قاضی شود که در نهایت در تعیین نتیجه نهایی می تواند تاثیرگذار باشد.
  • یکی از ویژگی های مهم دیگر وکیل موسسه حقوقی آن است محرم اسرار موکل خود باشد. موکل دارای اسرار مهمی در زندگی و یا کار خود خواهد بود و قطعا وکیل باید با آنها آشنا شود تا بتواند در دفاع از موکل اطلاعات لازم را داشته باشد، پس نگه داشتن این راز ها بسیار مهم و حیاتی است و وکیل ملک باید محرم اسرار موکل باشد.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با ما در تماس باشید:

021-28425688 و 09121575588

HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما