فهرست بستن

وکیل دعاوی ملکی

وکیل دعاوی ملکی

آشنایی با وکیل دعاوی ملکی

وکیل دعاوی ملکی ، فردی است که اگر در زمینه ملک و اراضی و یا به بیان دیگر در حوزه اموال غیر منقول مشکلی پیش آید، به او مراجعه می شود. بهتر است اگر در این حوزه به مشکلی برخورد کردید حتما به نزد افرادی که تجربه و تخصص کافی دارند، بروید. این مساله، مساله ای است که وکیل مربوطه باید در آن اطلاعات کافی و بروز داشته باشد تا مشکل به بهترین و قانونی ترین شکل ممکن حل شود. داشتن سال ها تخصص و تجربه در زمینه دعواهای ملکی یکی از مهم ترین ویژگی ها و خصوصیاتی است که وکیل ملکی باید خود را به آن مجهز کرده باشد.

وکیل دعاوی کیست

یک وکیل دعاوی ملکی به فردی گفته می شود که به خوبی با پیچیدگی هایی که در حوزه ملک ممکن است ایجاد شود آشنایی داشته و با وجدان، مسئولیت پذیر، متخصص، مجرب و با حسن نیت باشد. چنین فردی به خوبی می تواند دعواهایی که در حوزه ملک به وجود می آیند را حل کرده و حق را به حق دار برساند. فردی که به عنوان برطرف کننده ابهامات دعواهای این چنینی انتخاب می شود باید از صبر و حوصله زیادی برخوردار باشد، ضمن آنکه قادر باشد مسائل و موارد پیش آمده را به خوبی تحلیل کرده و دلایل و مدارک مورد نیاز برای حل پرونده را آماده کند.

ویژگی های یک وکیل مجرب دعاوی

  • یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک وکیل دعاوی ملکی حرفه ای باید داشته باشد، نوشتن یک لایحه حرفه ای است. نوشتن لایحه و ذکر کردن تمام موارد مرتبط با پرونده از جمله مهم ترین چیزهایی است که در لایحه باید به آن توجه شود و این مهم ترین و اساسی ترین وظیفه ای است که بر عهده یک وکیل دعاوی قرار داده شده است.
  • ویژگی دیگری که یک وکیل کار کشته و حرفه ای در مسائل مطروحه در زمینه ملک و املاک باید از آن برخوردار باشد، احقاق حق فردی است که وکالت او را به عهده گرفته است. یک وکیل بنا به مسئولیتی که بر عهده گرفته است باید حقوق فردی که از بین رفته را احیا  کند و در این رابطه نیز نباید از هیچ گونه تلاش و کوششی فروگذار کرده و اهمال کاری از او سر بزند.
  • از دیگر امتیازات و ویژگی های یک وکیل دعاوی، داشتن اطلاعات به روز و تخصصی در حیطه کاری اش است. از آنجایی که ممکن است برخی مواد قانونی با تغییرات و تحولاتی همراه باشد، بنابراین لازم و واجب به نظر می رسد که یک وکیل حرفه ای که در رابطه با بحث های ملکی به او مراجعه می شود، با تمام این تغییرات آشنایی داشته باشد تا بتواند بهترین استراتژی را انتخاب کرده و بهترین راه حل را در اختیار موکل خود قرار دهد.

در چه مواقعی باید به یک وکیل مراجعه کرد

اگر جلع سند و یا استفاده از یک سند جعل شده در معامله ای محرز شود، در این شرایط معامله غیر قابل انجام خواهد بود و برای رفع مشکل ایجاد شده باید به یک وکیل دعاوی ملکی مراجعه نمود.

مورد دیگری که باید برای حل و فصل آن به وکیل مراجعه کنید خیانت در امانت است. البته دقت داشته باشید که در اینجا منظور ما از عبارت خیانت در امانت تنها شامل مواردی است که در آن خیانت در خصوص اموال غیر منقولی هم چون زمین و ملک صورت می گیرد.ورود غیر مجاز به ملک و املاک دیگران و یا فروش غیر قانونی یک ملک به چندین نفر نیز از دیگر مواردی است که مراجعه به وکیلی که در حوزه املاک تجربه زیادی دارد، را الزامی می کند.

تماس باما