تماس با ما

جرایم اقتصادی ، صفر تا صد

جرائم اقتصادی

امروزه جرایم اقتصادی یکی از موضوعات مورد بحث در جامعه می باشد. نگرانی آحاد مردم از نتیجه گیری پرونده های مربوطه را می شود به راحتی متوجه شد. از این رو در این مقاله نکات حقوقی از این جرم در اختیار کاربران قرار می دهیم. تا با توجه به بحث داغ این روز ها، اطلاعاتی کافی در این زمینه داشته باشند. با ما همراه باشید.

به منظور مطالعه در باب جرایم مرتبط کلیک کنید: جرم پولشویی

جرایم اقتصادی

جرایم اقتصادی به جرائمی گفته می شود که فرد، بدون اعمال خشونت یا تلاش خاصی تنها با استفاده از روش های نرم و استفاده از ارتباطات غیر قانونی اقدام به کسب منافع و سود و امتیازات شغلی می کند. به این ترتیب اموال غیر مجازی را به دست می آورد. دامنه این جرائم بسیار گسترده است. کشف آنها نیز به سختی امکان پذیر است.

 قانون به دلیل اینکه این جرم ها از اهمیت بالایی از لحاظ اقتصادی و اجتماعی برخوردار هستند به انواع آنها پرداخته است. وکیل متخصص در این جرائم می تواند با تجربه و تسلط بر موضوع، در انواع این جرائم به بررسی و پیگیری بپردازد.

ویژگ های جرایم اقتصادی

جرایم اقتصادی پیچیدگی های فراوانی دارند. این پیچیدگی به دلیل همکاری گروه ها و حلقه های بزرگ و وابسته به قدرت صورت می گیرد. همچنین پیامد های این جرائم در دراز مدت خود را نشان می دهند. علاوه بر این معمولا راه های گریز فراوانی برایشان در نظر گرفته می شود. بنابر این لازم است که با مشورت و کمک گرفتن از وکیل مجرب به پیگیری این پرونده ها پرداخته شود.

پرونده های جرایم اقتصادی

برخی از جرایم اقتصادی در مقیاس کوچک تاثر خود را اعمال می کنند. اما برخی دیگر در ابعاد بزرگتر نظم عمومی را بر هم می زنند. در این مورد افرادی که مرتکب این جرائم شدند به عنوان مفسدفی‌الارض شناخته می شوند. امروزه سرنوشت و نتیجه بسیاری از این قبیل پرونده ها نا معلوم با قی مانده است. این بدلیل راه های گریزیست که پیشتر به آن اشاه کردیم. از جمله این جرائم می توان به اختلاس و احتکار و امثالهم اشاره کرد.

می توان این موضوع را به این ترتیب تشریح کرد که:فساد های مالی و جرایم اقتصادی باعث دو تکه شدن جامعه می شود. همچنین باعث به وجود آمدن اختلاف طبقاتی بین اقشار جامعه خواهد شد. بدین ترتیب بستر لازم برای ارتکاب جرائم اجتماعی فراهم می شود . به تبع همین موضوع و افزایش جرم های اجتماعی به واسطه مشکلات اقتصادی باعث از هم گسیختگی جامعه خواهد شد.

جرایم اقتصادی و مشاوره تخصصی با وکیل متخصص جرایم اقتصادی
جرائم اقتصادی

دفتر حقوقی محمد حاجیلو وکیل پایه یک دادگستری با تخصص و دانش به روز نسبت به امور کیفری آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان می باشد. می توانید از خدمات این دفتر در زمینه اقتصادی بهره مند شوید. تماس بگیرید: 09121275588 و 28425688-021

مصادیق جرایم اقتصادی

پیشتر گفتیم، جرایم اقتصادی در واقع جدم هایی هستند که باعث اختلال در نظام اقتصادی یک کشور می شوند. هرچند این اختلال کوچک باشد. همانطور که در توضیح این جرائم اشاره کردیم جرائمی مثل احتکار و ربا خواری و پولشویی از مصادیق این جرائم هستند.

وکیل پایه یک دادگستری ، متخصص در این موضوع، شما را در شناخت انواع این جرائم کمک می کند. اما باید در نظر داشته باشید که لزوما این جرم به جرمی اتلاق نمی شود که در آن اقتصاد حرف اول را بزند. بلکه ممکن است تبعات و نتیجه اعمال این جرم تاثیرات منفی بر اقتصاد بگذارد. در این صورت نیز جرم، اقتصادی به شمار می رود.

تفاوت جرایم اقتصادی و جرایم مالی

می توان اینگونه بیان کرد که جرایم اقتصادی و جرائم مالی به کل با یکدیگر تفاوت دارند. این به این معناست که: جرایم مالی در خزانه یا در اموال دولت تصرف دارد. این تصرف شامل سرمایه عمومی و خصوصی می شود. اما جرم اقتصادی در سیستم اقتصادی صورت می پذیرند. ازین طریق باعث به وجود آمدن ضرر و زیان در نظام پولی یک کشور می شوند.

وکیل جرایم اقتصادی متخصص در پرونده های کیفری مرتبط
وکیل جرایم اقتصادی

کمک گرفتن از وکیل متخصص در پرونده های مرتبط با موضوع مورد بررسی به دلیل گستردگی این نوع از جرائم الزامیست. بدین منظور با شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری تماس حاصل نمایید: 09121275588 و 02128425688

وکیل متخصص جرایم اقتصادی

وکیل جرایم اقتصادی وکیل پایه یک دادگستری متخصصی است که می تواند شما را در پرونده هایی حول موضوعات مرتبط با این جرم ها که جرم های از بین برنده ی امنیت اقتصادی و سیاسی و به دنبال آن از بین برنده ی امنیت روانی جامعه هستند، کمک کند. در ادامه پرونده ها را در این نوع جرائم بیشتر بررسی می کنیم. همچنین به معرفی و شرح وظایف وکیل متخصص می پردازیم. جالب است بدانید، بهترین وکیل در تهران متخصص در امور مرتبط با این جرایم، باید تخصص کافی در امور کیفری نیز داشته باشد.

در صورت نیاز و مواجهه با موضوعات کیفری بهتر است از مشاوره با بهترین وکیل کیفری در تهران بهره مند گردید که تجربه و تخصص کافی را د راین زمینه داراست.

بهترین وکیل جرایم اقتصادی در تهران

متاسفانه در بین سایر استان های ایران، تهران به عنوان یکی از جرم خیز ترین استانها به شمار می رود. همچنین افراد ساکن تهران باید برای ثبت دعاوی حقوقی خود از طریق دادسرا ها و دادگستری ها اقدام کنند. در بین سایت های حقوقی در جستجوی وکیل جرایم اقتصادی باید به این موضوع توجه داشته باشید: وکیل مورد نظر توانایی لازم را برای انجام مراحل قانونی پرونده داشته باشد.

زیرا:با توجه به اینکه این جرائم تبعات بسیاری بر زندگی و وضع مالی و اجتماعی مردم دارند قوانین بسیاری وجود تا از وقوع این جرائم جلوگیری شود. اما در صورت بروز به دلیل پیچیدگی پس از بررسی و تحقیقات لازم به وکیل جرائم اقتصادی مجرب جهت پیگیری و مشاوره حقوقی مراجعه کنید.

وکیل جرائم اقتصادی در پرونده های کیفری

در ادامه هاطر نشان می کنیم، وکیل جرایم اقتصادی بر انواع مختلف این جرم اشراف کامل دارد. وی تلاش می کند در این نوع پرونده ها که موضوع اصلی آنها اموال و چرخه اقتصادیست به بررسی دقیق بپردازد. در نتیجه عنصر اصلی ارتکاب جرم را شناسایی کند. این بررسی ها باعث می شود تا ابهامی برای موکل باقی نماند. کاملا واضح است که با بررسی دقیق و روشن شدن مساله از زوایای مختلف، به پیشبرد هرچه بهتر پرونده کمک می شود. در نتیجه مسیر دادرسی آسان می گردد.

ویژگی وکیل جرایم اقتصادی یا مالی

برای یک وکیل جرایم اقتصادی مهم ترین ویژگی اشراف کامل بر قوانین است. این ویژگی به دلیل گستردگی و پیچیدگی پرونده های مربوط به این جرائم، مهم می باشد. این پیچیدگی باعث می شود برای پیگیری و بررسی به وکیل مجرب که اطلاعات به روزی دارد نیاز داشته باشیم.

چیزی که یک وکیل را به بهترین وکیل جرایم اقتصادی تبدیل می کند، هوشیاری و رصد کردن اطلاعات به روز است. وکیل، نظرات و رای های دیوان عالی کشور را مورد بررسی قرار می دهد . به این صورت متوجه می شود که موارد مشابه در پرونده های دیگر چه نتیجه ای گرفته اند. همچنین وی با بررسی این آرا و نظرات متوجه می شود که از کجا می توان دلایل قابل قبول تر و مستند تر را برای ارائه دادن تامین کرد. به این ترتیب وی می تواند نتیجه مطلوبی را به نفع موکل خود حاصل کند.

مشاوره با وکیل جرایم اقتصادی

با وجود دسترسی افراد به اینترنت  و سایت های حقوقی، می توانید وکیل پایه یک دادگستری مجرب کار پیدا کنید. با تحقیق کافی در ارتباط با کارنامه حرفه ای وکلا و بعد از استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین می توان به راحتی بعد از بررسی جوانب از بهترین وکیل کیفری در امور جرایم اقتصادی کمک گرفت.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی آنلاین می توانید با شماره تلفن دفتر حقوقی محمد حاجیلو وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید:021-28425688 و 09121575588

admin

نظرات بسته شده است.

تماس باما