اختلاف در متراژ ملک بعد از انجام معامله

انواع اختلاف در متراژ ملک

یکی از مباحثی که در امور معاملات ملکی بسیار با آن موتجه می شویم، اختلاف در متراژ ملک مورد معامله است. در این مقاله با راهنمایی بهترین وکیل در تهران به بررسی این معقوله می پردازیم. با ما همراه باشید.

اختلاف در متراژ ملک

بهترین وکیل ملکی در تهران اذعان می دارد که برخی مواقع بعد از انجام ملک متوجه می شویم که در واقعیت متراژ ملک، متفاوت است. این تفاوت می تواند هم کمتر باشد، هم بیشتر. این موضوع یعنی اختلاف در متراژ ملک مورد معامله، به دو صورت زیر در قانون مطرح می گردد:

هر کدام از این دو مورد به صورت جداگانه مورد بررسی قانون قرار می گیرد که در ادامه به آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

اختلاف در متراژ ملک

جهت رزرو مشاوره تخصصی با محمد حاجیلو، وکیل متخصص در امور حقوقی و کیفری ملکی در تهران، از شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید: 09121275588 و 02128425688

به این نکته توجه نمایید که اختلاف در متراژ ملک مورد معامله، از امور ملکی و حقوقی است. امور حقوقی به دلیل دقت در طرح دعوا و انتخاب عنوان مناسب از اهمیت بالایی برخوردارند. یکی از پر بحث ترین امور ملکی، امور مربوط به سرقفلی است. اگر با پرونده های مربوط به سرقفلی سر و کار دارید، پیشنهاد ما به شما، مشاوره تخصصی با بهترین وکیل سرقفلی در تهران است.


انواع اختلاف در متراژ ملک بعد از معامله

در این بخش اختلاف در متراژ ملک مورد معامله را در دو حالت کلی بررسی می کنیم. این دو حالت از قرار زیر است:

  • ۱- کم بودن متراژ یا مساحت ملک: به عنوان مثال ممکن است شما آپارتمانی را خریداری نمایید و در زمان تنظیم مبایعه نامه یا قولنامه متراژ خانه را ۲۰۰ متر مربع تعیین نمایید. بر مبنای آن هم ثمن یا قیمت آپارتمان را مشخص کنید. اما بعد از تحویل متوجه این امر گردید که متراژ یا مساحت ملک ۱۷۰ متر مربع می باشد. در این زمان شما به عنوان خریدار پول ۲۰۰ متر را پرداخت کرده اید ولی ۱۷۰ متر آپارتمان تحویل گرفته اید در نتیجه از اختلاف مساحت (متراژ) ملک متضرر شده اید و می بایست در صدد جبران این ضرر اقدامی نمایید.
  • ۲- زیاد بودن متراژ یا مساحت ملک: به عنوان مثال مساحت یا متراژ آن را ۲۰۰ متر مربع در قولنامه یا مبایعه نامه درج می کنید. اما در بعدا متوجه می شوید که متراژ یا مساحت ملک فروخته شده ۲۳۰ متر مربع است. در این حالت شما مبلغی که دریافت کرده اید در ازای ۲۰۰ متر بوده و ملکی که تحویل داده اید ۲۳۰ متر و در نتیجه شما به عنوان بایع دچار ضرر شده اید و باید ضرر وارده به شما جبران گردد.

قانون اختلاف در متراژ ملک

قانون در ارتباط با اختلاف متراژ ملک مورد معامله، بعد از انجام معامله چه می گوید؟ در پاسخ باید بگوییم قانون پاسخ به این سوال را در صورت فسخ معامله و پرداخت مابالتفاوت بررسی می کند. به همین منظور در این راستا به عنوان جمع بندی موضوع، پاسخی کامل و جامع را در قالب ویدئو ارائه می دهیم. از همراهی شما سپاسگزاریم.

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، امور مربوط به اختلاف در متراژ ملک مورد معامله بعد از انجام معامله، از امور حقوقی است. اگر با موضوع کیفری مانند کلاهبرداری، فروش مال غیر، سرقت و … سر و کار دارید، بهترین وکیل کیفری در تهران راهنمای شما خواهد بود.

HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما