وکیل فسخ قرارداد در تهران

وکیل فسخ قرارداد

فسخ قرارداد و امور مربوط به آن امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است. وکیل فسخ قرارداد با تجربه کافی در امور مربوطه می تواند ضمن احقاق حقوق شما، از ضرر و زیان احتمالی که ممکن است گریبانگیرتان شود، جلوگیری به عمل آورد. در این مقاله ضمن بررسی موضوع فسخ قرارداد راه ارتباطی با بهترین وکیل در تهران که در این حوزه تخصص و فعالیت دارد را ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

فسخ قرارداد

پایان دادن به قرارداد توسط یکی از طرفین قرارداد مورد نظر یا شخص ثالث را فسخ قرارداد می گویند. بنایراین  یکی از عواملی که باعث فسخ قرارداد می شود، درخواست یکی از طرفین برای انحلال قرارداد و تعهد می باشد.

اینکار اصطلاحا نوعی ایقاع است. یعنی اینکه یک طرف به طور مستقل می تواند حق فسخ خود را اعمال نماید. بدون اینکه نیازی به رضایت طرف دیگر باشد. از طرفی می توان گفت فسخ یک قرارداد از حقوق مالی طرفین است. با اجرای آن مال بدست می آید. به طور مثال مشتری در قرارداد خرید یا فروش با استفاده از این حق می تواند، قرارداد را فسخ کند. همچنین مبلغ پرداختی نیز به او باز می گردد. بنایراین طبق گفته های وکیل فسخ قرارداد این امر نیز مانند سایر حقوق با قراردادمنقل میشود. یا به طور خود به خود می تواند مورد انتقال قرار گیرد. می توانید در این مواقع از بهترین وکیل ملکی در تهران راهنمایی بخواهید.

شرایط فسخ قرارداد

وکیل فسخ قرارداد اذعان میدارد که این امر به دو صورت ذیل ممکن می شود:

  • توافق طرفین: طرفین می توانند حین انجام قرارداد یا خارج از آن، برای یک طرف یا هر دو طرف معامله حق فسخ قرار دهند. این حق فسخ می تواند به شکل شرطی درانجام قرارداد عنوان شود. مثل اینکه شخصی ملکی را به دیگری بفروشد و در آن شرط شود که هر کدام از طرفین یا شخص ثالث هر وقت مایل باشند بتوانند ظرف یک ماه آن معامله را فسخ کنند. طبق ماده 399 قانون مدنی به آن اصطلاحا خیار شرط گفته می شود.
  • حکم مستقیم قانون : وقتی که قرارداد به طور ناخواسته برای یکی از طرفین موجب ضرر می شود قانون به او این اجازه را می دهد که با فسخ مستقیم قرارداد از ضرر جلوگیری کند. در این صورت وکیل ملکی مورد نظرتان برای جلوگیری از ضرر و زیان به بهترین شکل پیگیر امور خواهد شد.

به منظور مشاوره با محمد حاجیلو، بهترین وکیل فسخ قرارداد در تهران، با شماره تفن وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید: 09121275588 و 02128425688


بهترین وکیل فسخ قرارداد در تهران
فسخ قرارداد معاملات ملکی

وکیل فسخ قرارداد

امروزه حضور وکیل در تمامی دعاوی حقوقی و کیفری توصیه می شود. چه در امور ملکی چه تجاری و… . اصطلاحا کار را باید به کاردان سپرد. به عنوان مثال امور کیفری را نمیتوان به وکیل متخصص حقوقی سپرد. به این منظور باید به بهترین وکیل کیفری در تهران مراجعه نمود. با اینکار از هزینه های احتمالی که به علت بروز انواع مشکلات خواهیم داشت جلوگیری می شود.

در موضوع مورد بررسی ما، تشخیص اینکه از کدام بند برای فسخ اقدام شود مهم می باشد. ممکن است در معامله ای فسخ به سود فسخ کننده باشد. یا ممکن است نباشد. بنابراین بهتر است وکیل فسخ قرارداد وارد دعوا شود. تا به صورت تخصصی تمامی این نکات را بررسی کند .

معمولا مردم در موارد بسیاری برای صرفه جویی در هزینه ها از گرفتن وکیل امتناع می کنند. غافل از اینکه در صورت بروز مشکل احتمالی علاوه بر هزینه ای که گاهی بیشتر از حق الوکاله وکیل می باشد، در پیچ و خم پیچیده دادگاه و روند دادرسی وقت و انرژی خود را تلف می کنیم. درمواردی ما اصرار  بر فسخ کردن قرارداد داریم در حالی که فسخ نشدن قرارداد به نفع ما می باشد. به این معنا که باید از ترفند دیگر حقوقی در پی فسخ قرارداد باشیم. نه فسخ مستقیم تا از ضرر جلوگیری شود. با تو جه به مطالب نتیجه حاصل می شود که در این امور، ملکی نیاز به وکیل فسخ قرارداد متخصص داریم.

وکیل فسخ قرارداد معاملات ملکی
فسخ قرارداد ملکی

جزئیات فسخ قرارداد

به منظور جلوگيري از بروز هرگونه اختلاف بین طرفین قرارداد و یا عدم تعهد آنها به مفاد و توافقات آن در حین و بعد از تنظیم قرارداد و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت برای پیگیری و دردسرهاي آتي براي برطرف كردن مشکلات از این قبیل، بهتر است تمام شرايط و تعهدات که طرفین در رابطه با آنها به توافق رسیده اند که این شرایط و تعهدات میتواند هم مورد خواست خريدارباشد و هم مورد خواست فروشنده با جزئيات كامل در قرارداد به صورت مكتوب ذکر شود. همچنین هر دو طرف آنرا به امضا برسانند. تمامی مراحل باید زیر نظر وکیل فسخ قرارداد در تهران یا وکیل متخصص در امور قراردادها باشد.

یک وکیل ملکی با تجربه میداند که بند های مختلف قرارداد به جهت فسخ باید چه ویژگی هایی دارا باشد. تا موکلش در هنگام فسخ قرارداد یا ضرری نبیند یا متحمل حداقل ضرر ممکن باشد.


جهت هرگونه مشاوره در زمینه تنظیم قرارداد یا معاملات ملکی تماس بگیرید: 28425688-021 و 09121275588


آثار فسخ قرارداد

بهترین وکیل فسخ قرارداد اذعان می دارد که اعمال این حق دارای آثاری به شرح زیر است:

  • منحل شدن قرارداد: آثار فسخ نسبت به فسخ قرارداد به بعد است. نه زمان قبل از فسخ. فسخ قرارداد از زمان فسخ مؤثر است. به همین دلیل فسخ قرارداد مانع از حقوقی که اشخاص ثالث، قبل از فسخ قرارداد کسب کرده اند، نمی شود. تاثیرش را به زمان بعد از فسخ می گذارد.
  • از بین رفتن اثر عقد: اثر فسخ تنها به از بین رفتن قرارداد محدود نمی شود. علاوه بر از بین رفتن قرارداد، وضع دو طرف قرارداد را به حالت پیش از عقد برمیگرداند. همچنین از تاثیر عقد در آینده نیز جلوگیری می کند.
blank
admin

نظرات بسته شده است.

تماس باما