تماس با ما

وکیل پایه یک

عنوان وکیل پایه یک دادگستری به فردی داده می شود که دارای مدرک در زمینه ی حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی می باشد و در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای دادگستری که تنها یک بار در سال برگزار می‌ شود و رقابتی سخت در آن وجود دارد نیز قبول شده است و کلیه مراحل آن را با موفقیت پشت سر گذاشته است. تمامی افراد به علت آنکه در طول زندگی خود با مسائل حقوقی بسیاری مواجه می شوند نیاز به استفاده از راهنمایی های یک وکیل دعاوی ملکی یک خبره و کاردان را پیدا خواهند کرد.

انتخاب یک وکیل کاردان و با تجربه برای رسیدگی به امور پرونده بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر وکیل نسبت به قوانین آگاه نباشد وهمچنین از اطلاعات به روز نیز برخوردار نباشد نمی تواند از حقوق موکل ویش در دادگاه دفاع نماید. بنابراین می توان گفت که داشتن دانش روز برای وکالت در اموری همانند جرائم رایانه ‌ای، حقوق فضای مجازی و اینترنت و مسائل حقوقی مربوط به موضوعات دیگر و… برای یک وکیل پایه یک دادگستری خوب و حرفه ای امری کاملا ضروری به نظر می رسد.

وکیل پایه یک خوب چه شرایطی باید داشته باشد

  1. یک وکیل باید حتما دارای مدرک لیسانس در رشته حقوق باشد.
  2. در آزمون وکالت پذیرفته شده باشد و علاوه بر آن دوره کارآموزی وکالت که در حدود دو سال می باشد را گذرانده باشد.
  3. صلاحیت وکیل باید از هر لحاظ از جمله شرایط عمومی، اخلاقی و مذهبی تایید شده باشد.
  4. وکیل باید کلیه آزمون های تشریحی و مصاحبه های علمی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

ویژگی‌های وکیل پایه یک دادگستری خوب

یک وکیل خوب دارای ویژگی ها صفت ها و مهارت هایی می باشد که حتما باید به آن ها توجه نمود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که وکیلی که صرفا دارای پروانه و مجوز وکالت باشد را نمی توان همواره یک وکیل خوب به شمار آورد چرا که وکیل باید از ویژگی های دیگری از جمله مهارت و توانایی در وکالت، شخصیت و اخلاق صحیح در وکالت برخوردار باشد. به همین علت باید حتما قبل از پیدا کردن وکیل دعاوی ملکی در هر حوزه ای تخصص و توانایی او در پرونده های حقوقی و میزان حق الوکاله او بررسی شود. نکته ی دیگری که باید به آن توجه شود بحث تبلیغات است. بعضی از وکلا از شایستگی های لازم برخوردار نیستند اما سعی دارند که با تبلیغات های متعدد خود را به عنوان یک وکیل شایسته و حرفه ای معرفی کنند. در ادامه به بررسی ویژگی های یک وکیل خوب و حرفه ای خواهیم پرداخت:

دلسوزی و احساس مسئولیت

دلسوزی و احساس مسئلیت یکی از ویژگی های یک وکیل املاک خوب و کاردان است. در واقع باید انجام و پیشبرد سریع امور پرونده ی موکل یک دغدغه برای وکیل باشد. وکیل باید هر اطلاعاتی که لازم است را با بیانی ساده و رسا به موکل خود انتقال دهد.

میزان تجربه وکیل

میزات تخصص یک وکیل ارتباط مستقیمی با میزان تجربه ی وی دارد. به عبارتی هرچه که وکیل باتجربه تر باشد طبیعتا تخصص وی نیز بیشتر است. وکالت یک حرفه بسیار دقیق و پیچیده است و در صورتی که وکیل املاک از دانش حقوقی کافی برخوردار نباشد سرنوشت موکل به دت به خطر می افتد.  

صداقت و راستگویی

صداقت و راستگویی جزو اصول اخلاقی بسیار مهم در امر وکالت است که حتما باید از سوی وکیل املاک مورد اهمیت واقع شود. یک وکیل صادق و راستگو فقط در اندیشه ی دریافت حق الوکاله از موکل خود نیست و موکل خود را در جریان تمام پستی و بلندی هایی که در طول پرونده قرار است رخ دهد، قرار می دهد.

HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما