تماس با ما

وکیل رسمی دادگستری

وکیل رسمی دادگستری

وکیل رسمی دادگستری کیست

وکیل رسمی دادگستری فردی می باشد که با داشتن پروانه وکالت و با عضویت در یکی از کانون‌های وکالت دادگستری از طرف اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی، دولتی یا غیر دولتی، دفاع از حقوق موکل را در دادسراها، دادگاه‌ ها، ادارات ثبت و املاک قبول می‌ کند و کار وکالت می ‌کند. در کشورهای پیشرفته مشاوره های وکیل ملک به شکل تخصصی است. بدین معنی که بعضی وکلا در زمینه ی تجاری تخصص دارند که موکل با توجه به نوع تخصص آن ها به ایشان مراجعه می کند و بعضی دیگر در حوزه های مختلف فعالیت می نمایند. چند سالی است که این مدل فعالیت وکلا در ایران نیز رایج شده است. در ادامه قصد داریم در این خصوص بیشتر صحبت نماییم:

انواع تخصص های وکیل

وکیل خانواده

وکیل خانواده یک از عناوینی است که به وکیل رسمی دادگستری داده می شود. وکیل رسمی دادگستری که به شکل تخصصی در امور مربوط به خانواده فعالیت می کند به حقوق و مقررات خانوادگی تسلط کامل و جامع دارد. از آنجایی که لفظ وکیل عام است، چنین شخصی می تواند وکیل محضری باشد که در دفتر خانه اسناد رسمی توسط فرد انتخاب می شود تا جهت انجام  امور خانوادگی و مطالبات حق و حقوق ضایع شده اعضای خانواده خود اقدام کند و یا این که می تواند وکیل املاک باشد که به نیابت از موکل خویش در دادگستری و زیر مجموعه های آن اقدام قضایی و احقاق حق نماید.

وکیل چک و سفته

همانطور که می دانید امروزه در فضای بازار، اکثر معاملات انجام شده از طریق اسناد تجاری نظیر چک و سفته انجام می ‌شود. اما به علت عدم وجود نقدینگی و نیز رکود اقتصادی در بازار، بسیاری از چک ها به دلیل عدم موجودی نقد نمی‌ شوند. در چنین شرایطی، وکیل چک و سفته به دلیل آگاهی حقوقی و نیز آشنایی با روند دادگاه و نحوه مطالبه وجه اسناد مالی می‌تواند حقوق از دست رفته طلبکار را زنده نماید.

وکیل ملکی

در حال حاضر خرید و فروش املاک و زمین بیش از پیش انجام می شود و در معاملات املاک نیاز به وکیلی خبره و ماهر به شدت احساس می شود. وکیل ملکی فردی است که در مورد انواع املاک اعم از بایر و غیر بایر اطلاعات نسبی حقوقی و غیر حقوقی داشته باشد.

وکیل مهاجرت

به هر فردی که قصد مهاجرت دارد پیشنهاد می شود که حتما با یک وکیل مهارجت حرفه ای در این باره صحبت نماید و از وی مشوه های لازم را دریافت نماید. وکیل مهاجرت وکیلی است که در امور مربوط به مهاجرین به کشورهای دیگر و اخذ تابعیت از دولت های مطبوع که در آن مقیم هستند، اطلاعات حقوقی  کافی داشته باشد. این که چگونه از حقوق مهاجرین در کشورهای مقیم دفاع نماید یا در مورد تابعیت آن ها به درستی  اقدام کند.

وکیل امور قراردادها

وکیل امور قراردادها وکیلی است که در قراردادهایی که بین اشخاص تنظیم می شود اطلاعات نسبی حقوقی داشته باشد. این قرار دادها می تواند بین اشخاص حقیقی و یا بین اشخاص حقوقی تنظیم گردد. بدیهی است که وجود وکیل ملک خبره در زمان عقد قرار دادهای مذکور، می تواند تا حدود زیادی از خسارات و     کلاهبرداری های ممکن در آینده جلوگیری کند.

وکیل شرکت ها

وکیل شرکت ها عنوانی دیگر برای وکیل است و به وکیلی اطلاق می شود که در امورات مربوط به    شرکت ها و انواع آن از اطلاعات حقوقی خوب و کاملی برخوردار باشد. این شرکت ها می توانند   شرکت های تجاری مشخص در قانون تجارت باشند مانند شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت های  تضامنی  و یا این که می توانند شرکت های غیر تجاری مانند شرکت های عام المنفعه و فرهنگی باشند.

HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما