بهترین وکیل چک در تهران

چک

دعاوی مربوط به چک جز دعاوی رایج محسوب می شود. امروزه با توجه به کاهش استفاده از پول نقد، این موضوع بسیار حائز اهمیت شده است. بهترین وکیل چک در تهران می تواند شما را در مسیر حقوقی و کیفری مربوط به چک و سفته یاری رساند. وی بهترین وکیل در تهران است که با اشراف و تسلط کامل بر قوانین چک، تمامی مراحل مربوطه را به درستی انتخاب می کند. به روند امور تسریع می بخشد و از ضرر و زیان احتمالی برای موکلش جلوگ. در این مقاله به بررسی چک و لزوم مشاوره با وکیل متخصص این حوزه می پردازیم.

قوانین جدید چک

پیشتر مقاله ای را در باب نکات حقوقی چک در این سایت برای کاربران قرار داده ایم. به منظور مطالعه بیشتر می توانید وارد لینک زیر شوید.

قوانین صدور چک

همانطور که گفته شد، چک سندی تجاری است. به منظور پرداخت وجهی که صادر کننده به دارنده باید بپردازد. چک در معاملات به عنوان پول مورد استفاده قرار می گیرد. اکنون به معرفی انواع آن می پردازیم. بهترین وکیل چک در تهران باید علاوه بر تسلط بر تعریف عمومی چک، از قوانین به روز حاکم بر آن نیز اطلاع کافی داشته باشد. لازم است بدانید در بین قوانین حاکم، قانون صدور چک تغییرات بیشتری را شامل می شود. با ما همراه باشید.

بهترین وکیل چک در تهران کیست؟ مشاوره با وکیل چک کیفری و حقوقی
وکیل متخصص چک و سفته

انواع چک

بهترین وکیل چک در تهران اذعان می دارد: چک ها با توجه به شرایط و ویژگی هایی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. در این بخش قصد داریم انواع چک را به صورت جداگانه مورد بررسی قراردهیم. یاد آور می شویم که با توجه به گسترش معاملات و استفاده روز افزون از چک به عنوان پرداختی، قبل از اقدام به صدور هر نوع چک به بررسی نکات و قوانین صدور بپردازید. در صورت نیاز در موضوعات کیفری چک، می توانید از مشاوره بهترین وکیل کیفری در تهران بهره مند گردید. از این طریق می توانید از هرگونه ضرر و زیان احتمالی جلوگیری کنید.


جهت مشاوره با بهترین وکیل چک در تهران متخصص در امور مطالبه چک و زمینه های دیگر از قبیل: ملکی، ورشکستگی، تجاری و انحصار وراثت، می توانید به صورت آنلاین با ما در ارتباط باشید:
021-28425688 و 09121578855


قوانین چک عادی

این نوع از انواعی هستند که توسط افراد عادی جامعه بدون اعتبار خاصی در وجه سایرین صادر می گردد. بهترین وکیل چک در تهران اشاره می کند، اعتبار این نوعاز چک، به اعتبار صادر کننده می باشد. این نوع اعتبار پرداختی خاصی ندارند. در نتیجه هنگام دریافت آنها باید از اعتبار صادر کننده آن اطمینان حاصل کرد.

قوانین چک تایید شده

برخلاف انواع عادی چک، که از اعتبار خاصی برخوردار نیستند، این نوع تایید شده، انواعی هستند که بانک وجود وجه قابل پرداخت را در حساب صادر کننده تایید می کند. بدین ترتیب که به اندازه مبلغ حساب صادر کننده را مسدود می کند. به عبارتی برای خرج صادر کننده از حسابش سقف تعیین میکند. به این صورت مبلغ صادر شده از طرف بانک تایید شده به حساب می آید. مبلغ جدا شده و مسدود از حساب صادر کننده تنها به دارنده چک پرداخت می شود. بهترین وکیل چک در تهران این نوع از چک را، بسیار حائز اهمیت می داند.

قوانین چک تضمین شده بانکی

این نوع چکی است که به نوعی از طرف خود بانک و به تقاضای مشتری در وجه همان بانک صادر کننده یا یکی از شعبات آن صادر می شود. به اعتقاد بهترین وکیل چک در تهران ،امتیاز این نوع چک نسبت به سایر انواع آن، تضمین پرداخت توسط خود بانک خواهد بود.

قوانین چک مسافرتی:

بهترین وکیل چک در تهران در تعریف این چک می گوید: این نوع چک از انواعی است که در زبان عامیانه آنرا با اصطلاح تراول چک می شناسیم. در واقع برای تعریف باید گفت: چک کاغذی است که از طرف بانک صادر شده است. همچمین مبلغ نیز روی آن حک می شود.

در صورت مواجهه با پرونده های مربوط با موضوع چک و سفته، اعم از چک های کیفری و حقوقی در تهران با شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری تماس حاصل نمایید: 09121275588 و 02128425688

قوانین چک سفید امضا

قطعا تا به امروز اصطلاح چک سفید امضا را شنیدید. در مورد این نوع از انواع چک، بهترین وکیل چک در تهران اذعان می دارد: این نوع از انواع چک، چکی است که در آن نام صادر کننده به همراه امضا وی درج شده است. اما مبلغی به عنوان پرداخت و زمانی جهت وصول و نامی به عنوان شخص دارنده ذکر نشده است.

قوانین چک مدت دار

چکی که در آن تاریخ صدور و سر رسید با هم همخوانی نداشته باشند را چک مدت دار می نامیم. به عنوان مثال بهترین وکیل چک در تهران اذعان می دارد : تاریخ صدور چک مربوط به بهمن ماه سال 98 باشد. اما تاریخ سررسید آن مربوط به اردیبهشت ماه سال جاری.

بهترین وکیل چک در تهران برای وصول چک

برای وصول چک و سفته، بعد از مراجعه به بهترین وکیل چک در تهران می توانید از دو راه اقدام کنید. این دو راه عبارت اند از: کیفری و حقوقی. در این قسمت بر آنیم تا هر کدام از این راه ها را مجزا مورد بررسی قرار دهیم. در نظر داشته باشید که چک یکی از اوراق تجاری و تجارتی به شمار می آید. از این رو به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مشاوره با وکیل تجاری متخصص نیز امری منطقی تلقی می گردد.

وصول چک از طریق شکایت کیفری

اگر وجه تعیین شده توسط صادر کننده پرداخت نشود، دارنده چک می تواند اقدام به شکایت کیفری کند. اما شکایت کیفری ملزم به رعایت دو نکته می باشد که پیشتر به آنها اشاره کردیم. از قبیل طی مدت 6 ماه از صدور گواهی از بانک به منظور عدم پرداخت وجه چک. طبق نظر بهترین وکیل چک در تهران در صورتی اقدامات قانونی مجاز است، که موارد زیر تحقق یابد:

  • پس از صدور مبلغی که برای پرداخت آن چک بوده را از حسابش خارج کرده باشد.
  • شخص صادر کننده موجودی کافی نداشته باشد.
  • اگر خود صادر کننده بعد از صدور به بانک دستور دهد که از پرداخت خودداری کنند یا تعمدا چک را جوری تنظیم کند که بانک از پرداخت آن سر باز زند.
  • اگر صادر کننده چک با علم به این که حسابش مسدود است، چک را صادر کند.

با شروط بالا، دارنده چک می تواند، پس از مشاوره با بهترین وکیل چک در تهران با مراجعه به مراجع کیفری، از جمله دادسرا اقدام به شکایت از صادر کننده چک کند. مجازات کیفری برای صادر کننده چک، در بردارنده ی منع از داشتن مجدد دسته چک و همچنین حبس خواهد بود.

وصول چک از طریق شکایت حقوقی:

در این نوع، دارنده چک محدودیت زمانی نخواهد داشت. به عبارتی، هر وقت که بخواهد بعد از مشاوره تخصصی با بهترین وکیل چک در تهران با تنظیم یک دادخواست حقوقی به انضمام کپی چک بر گشتی و کپی گواهی عدم پرداخت بانک، می تواند اقدام به شکایت حقوقی جهت وصول چک بکند. در این شرایط : دارنده چک می تواند علاوه بر محکومیت صادر کننده، هزینه های مربوط به دادرسی و خسارات و ضرر و زیان هایش را از دادگاه مطالبه کند.

همچنین وی جهت تامین خواسته اش و وصول شدن چک برگشتی، می تواند تقاضای توقیف اموال منقول و غیر منقول صادر کننده را داشته باشد.

blank
admin

نظرات بسته شده است.

تماس باما