تماس با ما

درباره وکیل

درباره وکیل

همه چیز درباره وکیل

درباره وکیل : هر فردی در زندگی خود ممکن است با انواع گوناگونی از مشکلات حقوقی برخورد کند. در چنین شرایطی به دلیل آنکه فاقد دانش و تجربیات لازم است و با قوانین نیز آشناییت ندارد خود به تنهایی قادر نیست که مشکل موجود را حل و فصل کند. وکیل فردی است که در رشته حقوق یا فقه تحصیل می نماید. دوره های کارآموزی را نیز می گذراند. دارای مجوز و پروانه ی وکالت نیز است. به سبب آن می تواند عهده دار پرونده ی شما شود. در لغت وکیل دعاوی ملکی فردی است که از طرف شخص دیگری اعم از حقوقی یا حقیقی  به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌ شود.

یکی از عنوان هایی که امروزه در بحث وکالت بسیار به گوش می خورد و مورد توجه قرار دارد،  وکیل پایه یک دادگستری است. وکیل پایه یک دادگستری در واقع فردی می باشد که پس از دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا بالاتر در رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی، در آزمون کانون وکلای دادگستری که هر سال فقط یک مرتبه برگزار می ‌شود، در رقابتی سنگین و نفس ‌گیر در بین رقبای بی شمار موفق به کسب معدل و تراز قبولی می باشد. پس از موفقیت در آزمون به عنوان کارآموز وکالت مشغول می شود. وکیل پایه یک دادگستری این اجازه را دارد که بدون هیچ محدودیتی در تمامی محاکم حقوقی یا کیفری کل کشور فعالیت حقوقی داشته باشد. در ادامه ی مطلب قصد داریم درباره ی عناوینی که درباره وکیل پایه یک دادگستری وجود دارد بیشتر صحبت نماییم:

وکیل حقوقی

در حقیقت وکیل حقوقی یکی از عناوین وکیل پایه یک دادگستری است. در واقع شخصی است که از طرف شما به عنوان نماینده انتخاب می شود تا به جای شما و یا در کنارتان، درباره مسائل حقوقی، در مراجع قضایی یا غیر قضایی حضور داشته باشد. مثلا وکیل دعاوی ملکی یا بهترین وکیل ملکی در تهران دانش گسترده ای در زمینه های حقوقی دارد. بر قوانین حاکم بر کشور نیز اشراف دارد. بدین سبب می تواند در خصوص مسائل مختلف به افراد مشاوره های حقوقی دهد.

وکیل خانواده

وکیل خانواده عنوانی دیگر برای وکیل پایه یک دادگستری ای می باشد که کاملا به حقوق و مقررات خانوادگی تسلط کامل دارد. البته وکیل خانواده می تواند یک وکیل املاک محضری باشد. که در دفترخانه اسناد رسمی انتخاب می شود. تا امور خانوادگی و مطالبات حق و حقوق ضایع شده اعضای خانواده را سر و سامان دهد. یا می تواند وکیل دادگستری باشد که به نیابت از موکل خود در دادگستری و زیر مجموعه های آن اقدام قضایی و احقاق حق برای اعضای یک خانواده کند.

نکته ی قابل توجه آنکه در اکثر کشورها وکیل خانواده از جایگاه ویژه ای برخوردار است به این معنا که یک نفر به بهترین وکیل در تهران همه موضوعات حقوقی و قانونی اعضای خانواده را رصد و پیگیری می کند.

 

وکیل مهاجرت

مهاجرت جزو آن دسته موضوعاتی است که ممکن است خیلی از افراد درگیر آن شده باشند. وکیل املاک مهاجرت فردی است که در خصوص مسائل مربوط به مهجارت و اخذ تابعیت از اطلاعات حقوقی بسیار خوبی برخوردار است. مشورت با وکیل مهاجرت برای افرادی که می خواهند از شیوه های قانونی و در یک مسیر امن و آسوده مهاجرت کنند پیشنهاد می شود.

درباره وکیل شرکت ها

وکیل شرکت ها از دیگر عناوینی است که درباره وکیل به کار برده می شود. وکیل شرکت ها فردی است که در امور مربوط به شرکت ها و انواع آن اطلاعات حقوقی بسیار خوب و کاملی دارد. بهترین وکیل قرارداد تجاری در تهران اذعان می دارد که همانطور که می دانید یک شرکت می تواند شرکتی با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی یا غیر تجاری مانند شرکت های عام المنفعه و فرهنگی باشد. وکیل دعاوی ملکی شرکت ها اطلاعات تخصصی و دقیق درباره هر یک از انواع   شرکت ها دارد. می تواند از بروز موانع، مشکلات و پیچیدگی های حقوقی و قضایی در هر مرحله از فعالیت شرکت جلوگیری کند.

HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما