تماس با ما

پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری 24 ساعته و آنلاین

سامانه پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری

امروزه با توجه به توسعه کار و بیزینس های اجتماعی به صورت آنلاین، بسیار بیشتر از پیش با اداره پست سر و کار داریم. اما آنچه در این بین اهمیت دارد، این است که مشتریان با دسترسی به سامانه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری می توانند به صورت کاملا آنلاین و در هر زمان که بخواهند، از شرایط و وضعیت سفارش و بسته خود مطلع گردند.

در دفتر حقوقی محمد حاجیلو، بهترین وکیل در تهران همواره می گوشیم تا ضمن ارائه خدمات حقوقی و کیفری تخصصی به اتقا سطح آگاهی کاربران کمک نماییم. از این جهت در این مقاله به بررسی این موضوع با می پردازیم. همچنین راه های ارتباطی را به جهت دستررسی مستقیم به سامانه پیگیری مرسولات پستی ارائه می دهیم با ما همراه باشید.

با توجه به گسترش سفارشات اینترنتی و مشاغل آنلاین، اداره پست امکان پیگیری مرسولات پستی را به روش های مختلف را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. لازم به ذکر است آنچه از طریق سامانه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری برای مشتریان میسر می گردد، عبارت است از:

 • تاریخ و ساعت دقیق دریافت و پذیرش مورد پستی از سوی اداره پست
 • وزن مورد پستی
 • هزینه ارسال بسته
 • اسامی فرستنده و گیرنده مرسوله
 • مشاهده آخرین وضعیت مکانی مرسوله تا زمانی که بسته به مقصد می رسد.

به عبارت یباید بگوییم که با استفاده از سامانه پیگیری مرسولات پستی مشتریان می توانند تا زمان تحویل بسته به صورت پست پیشتاز و یا پست عادی وضعیت مرسوله خود را به آسانی پیگیری نمایند. بدین منظور، کافی است تا بر یکی از لینک های زیر به جهت ورود مستقیم به سامانه پیگیری مرسولات پستی کلیک کنید:

نحوه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری

جهت تماس با دفتر حقوقی محمد حاجیلو، با شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید: 09121275588 و 02128425688


وقتی از سامانه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری سخن می گوییم منظورمان از “کد” چیست؟ باید به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که هر بسته پستی که به آن مرسوله پستی اطلاق می‌ شود، دارای یک بارکد است. که به آن کد پیگیری مرسوله می گوییم. این کد به دو صورت زیر در دست ما قرار می گیرد:

 • اگر مرسوله پستی از طریق یکی از دفاتر پستی ارسال شود، مرسوله بارکد پستی ۲۴ رقمی دارد.
 • اگر مرسوله پستی، سفارش اینترنتی باشد احتمال دارد کد رهگیری مرسوله پستی، ۲۰ رقمی باشد. چراکه از طریق سرویس خرید و فروش اینترنتی پست ارسال می شود.

دو سامانه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری که در بالا معرفی کردیم، یعنی سامانه tracking.post.ir و سامانه najatracking.post.ir، اساسی ترین راه پیگیری است. که اداره پست در اختیار مراجعین و کاربران قرار می دهد. در ادامه به بررسی نحوه کار با این سامانه می پردازیم. پس اگر در استفاده از کد رهگیری برای پیگیری مرسولات پستی خود با مشکل رو به رو هستید با ما همراه باشید.

مهمترین بحث بعد از ورود به سامانه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری مراحلی است که باید طی کنیم. این مراحل از قرار زیر است:

 • افراد برای استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی traking.post.ir ابتدا نشانی را در مرورگر اینترنتی جستجو نمایند.
 • داخل کادر سفید رنگ شماره مرسوله خود را می بایست وارد نموده و از علامت ذره بین شکل زرد رنگ برای جستجو استفاده نمایند.

مانند آنچه در تصویر زیر می بینید

سامانه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری

در این بخش به منظور سخن پایانی به مواردی اشاره می کنیم که در آن ها تنها با استفاده از کدرهگیری مرسوله پستی. همچنین بدون نیاز به ورود به سامانه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری بتوانید از وضعیت مرسوله خود، مطلع گردید. این راه ها به شرح زیر می باشد:

 • اول پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل: به دلیل حفظ حریم خصوصی شهروندان، پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل امکان‌پذیر نیست. مگر این‌که با همراه داشتن کارت ملی به دفاتر پستی مراجعه کرد.
 • دوم، از طریق پیامک: شرکت ملی پست برای سهولت دسترسی به اطلاعات بسته های پستی برای مشتریانی که امکان دسترسی به اینترنت و پیگیری مرسوله پستی از طریق بارکد را ندارند. یا افرادی که با مشکل سامانه رهگیری مرسولات پستی، مواجه اند. راه پیگیری مرسولات از طریق پیامک با موبایل را ارائه می دهد. افراد متقاضی می بایست حرف R را در متن یک پیامک جدید وارد کنند. سپس در کنار آن کد 24 رقمی مرسوله خود را وارد نمایند. در آخر این متن پیامک را به شماره 2000441 ارسال نمایند.
 • روش آخر پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی: به دلیل حفظ حریم خصوصی شهروندان، رهگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی امکان‌پذیر نیست. مگر این‌که با همراه داشتن کارت ملی به دفاتر پستی مراجعه کرد.

امیدواریم تا با استفاده از سامانه پیگیری مرسولات پستی با کدرهگیری که در این مقاله ارائه دادیم، روند برای شما تسهیل گردد. از همراهی ما سپاسگزاریم.

admin

نظرات بسته شده است.

تماس باما