فهرست بستن

وکالت خرید ملک

وکالت خرید ملک

جزئیات وکالت خرید ملک

وکالت خرید ملک یکی از انواع وکالت نامه است که در آن یک طرف قرارداد به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و طرف دیگر به عنوان موکل تعیین می شود. در این قرارداد یک طرف معامله که قصد دارد کاری را انجام دهد به عنوان موکل تعیین می گردد. طرف دیگر قرارداد که به عنوان وکیل تعیین می شود باید اهلیت لازم برای انجام موردی که به او محول شده را داشته باشد. نکته مهمی که یک وکالت خرید ملک باید داشته باشد مکتوب بودن آن است. این وکالت نامه باید در دفاتر اسناد رسمی نوشته شده و به صورت قانونی نیز به ثبت برسد. ارائه یک نسخه مکتوب که مهر دفترخانه در آن وجود ندارد، هیچ ارزشی نداشته و در هیچ مرجع قضایی نیز نمی توان به آن استناد کرد. وکیل پایه یک دادگستری این مهم ترین و اساسی ترین نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید.معمولا وقتی این قرارداد نوشته می شود یک نسخه از آن در اختیار موکل و نسخه دیگر در اختیار وکیل پایه یک دادگستری قرارداده می شود. ضمنا هر دو نسخه باید کاملا مشابه هم بوده و هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته باشند. در صورتی که هر یک از طرفین فوت کرده یا دچار دیوانگی شوند این وکالت نامه به صورت خودکار فسخ خواهد شد. وکیل املاک

مشکلات خرید با وکالت نامه

  • یکی از مشکلاتی که وکالت خرید ملک ممکن است ایجاد کند، زمان بر شدن کار انتقال سند است. برخی مواقع انتقال سند از فردی که ملک را فروخته به فردی که آن را خریداری کرده است ممکن است احتیاج به صرف زمان زیادی نیاز داشته باشد.
  • از مشکلاتی که وکالت خرید ملک می تواند ایجاد کند تحمیل هزینه های اضافی است. گاهی اوقات انتقال سند از فروشنده به خریدار هزینه های زیادی را به بار می آورد. این مورد حتی زمانی که خرید خانه با استفاده از وام اوراق بهادار صورت گرفته، ممکن است بیش از آنچه که شما تصور می کنید باشد.
  • فرار مالیاتی از دیگر مشکلاتی است که خرید خانه بدین صورت می تواند ایجاد کند.
  • گم شدن سند رسمی ملک و یا عجله فروشنده برای فروش از دیگر مشکلاتی که می توان در این رابطه به آنها اشاره کرد. وکیل املاک

نکات مهم در رابطه با معامله های وکالتی

اگر قصد دارید یک معامله کلان وکالتی انجام دهید قبل از هر گونه اقدامی ابتدا صحت و درستی وکالت نامه را از دفترخانه ای که سند مذکور در آن تنظیم شده است، جویا شوید. وکیل پایه یک تهران دقت داشته باشید که این استعلام اعتبار باید به صورت کتبی انجام شده و اسعتلام شفاهی به هیچ عنوان قابل قبول و پذیرش نخواهد بود.از انجام معامله هایی که در آن تعداد موکلین زیاد است و به عنوان مثال ملک مورد نظر وراثتی و یا شراکتی است، اجتناب کنید. وکیل پایه یک تهران معمولا این معامله ها دردسرها و پیچیدگی های زیادی دارند و به همین دلیل توصیه به انجام این معاملات نمی کنیم. وکیل پایه یک تهران همان طوری که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم در صورتی که موکل و یا وکیل فوت و یا دچار دیوانگی شوند وکالت خرید ملک به صورت خود به خود فسخ خواهد شد. فرض کنید که یک ملک را به صورت وکالتی خریداری کرده اید، چنانچه قبل از آنکه سند به نام شما زده شود فروشنده فوت کند شما نمی توانید هیچ گونه ادعایی داشته باشید و در نهایت ملک مورد معامله به فرزندان فرد متوفی داده می شود. برای آنکه ریسک این موضوعات را کاهش دهید بهتر است یک مبایعه نامه تنظیم کنید تا اگر فروشنده فوت کرد، شما بتوانید صاحب ملکی که خریداری کرده اید بشوید.

Posted in بهترین وکیل تهران،وکیل املاک،وکیل پایه یک دادگستری،وکیل دعاوی ملکی،وکیل ملک

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس باما