فهرست بستن

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

وکیل پایه یک دادگستری در تهران چه فردی است

وکیل پایه یک دادگستری در تهران می تواند به افراد در انجام امور حقیقی و حقوقی کمک نماید. به دلیل آنکه تمامی افراد به طور معمول در طول مسیر زندگی خود در فراز و نشیب های بسیاری قرار گرفته و دچار مشکلات حقوقی، خانوادگی و پرونده‌های قضایی خواهند شد، احتیاج به یک مشاوره دارند که بهترین مشاوره وکیل پایه یک دادگستری می باشد. در ادامه ی مطلب قصد داریم در مورد ویژگی ها و مهارت هایی که یک وکیل دادگستری خوب باید از آن ها برخوردار باشد صحبت نماییم:

ویژگی و مهارت های وکیل پایه یک دادگستری

در حین انتخاب وکیل برای سپردن کارها به اون باید دقت و حساسیت های بسیاری خرج کرد. اگر  وکیل از آگاهی کامل و اطلاعات بروز برخوردار نباشد این قابلیت را ندارد که از حقوق موکل خود دفاع کرده و کار را به پیش ببرد. برخورداری از دانش روز برای وکالت در اموری همانند جرائم رایانه‌ای، حقوق فضای مجازی و اینترنت و مسائل حقوقی مربوط به استارتاپ‌­ها برای یک وکیل پایه یک دادگستری خوب و حرفه ای امری ضروری و واجب به نظر می رسد.

وکیلی که صرفا پروانه و مجوز وکالت داشته باشد نمی تواند در زمره وکلای باتجربه  متخصص و کاردان قرار گیرد زیرا باید ویژگی ها و مشخصات دیگری دیگری از جمله مهارت و توانایی در وکالت، شخصیت و اخلاق صحیح در وکالت را نیز دارا باشد تا بتواند از حق موکل خود در دادگاه به خوبی دفاع نماید. قبل از پیدا کردن وکیل در هر حوزه ای باید تخصص و کلیه توانایی های او در پرونده های حقوقی و میزان حق الوکاله مورد تحلیل و بررسی قرار داد. نکته ی قابل توجه آنکه تبلیغات بیش از اندازه یک وکیل به تنهایی قابل اعتماد نبوده و معیاری هم جهت انتخاب یک وکیل محسوب نمی شود. به طور مختصر   ویژگی های یک وکیل خوب به شرح ذیل می باشد:داشتن دلسوزی و احساس مسولیت یک وکیل بسیار حائز اهمیت است چرا که یک وکیل برای انجام و پیشبرد سریع امور موکل خود لازم است که چنین ویژگی هایی را دارا باشد. دلسوزی و احساس مئولیت نسبت به پرونده و موکل سبب اخذ تصمیمات بهتری خواهد شد.

روابط عمومی یک وکیل خوب

یک وکیل خوب از روابط عمومی بسیار بالایی برخوردار است که می تواند در سریعترین زمان ممکن روند پرونده را پیش ببرد و موفقیت بیشتری را در روند پرونده ایجاد نماید. یک وکیل با روابط  عمومی قوی در حقیقت شبکه ای از دوستان و همکاران حرفه ای را برای مشورت در اختیار خود خواهد داشت که میتواند با دادن شماره تلفن وکیل های دیگر، موکل خود را به آن ها وصل نماید.برای کسب اطلاعات در خصوص تجربه ی وکیل می توان در رزومه او شروع به جست و جو کرد تا میزان پرونده های موفق او را بررسی نمود. علاوه بر این با پرس و جو کردن از دوستان و آشنایان در رابطه با تبحر و تجربه وکیل و دریافت شماره تلفن وکیل نیز موارد دیگری هستند که میتواند در پیدا کردن یک وکیل خوب موثر واقع شود.یکی دیگر از ویژگی های یک وکیل خوب این است که محرم راز و اسرار باشد دقیقا مانند پزشکی که پرونده های پزشکی بیماران برایش مانند اسراری ارزشمند هستند و از آن ها محافظت می نماید. وکیل هم مثل پزشک باید امانت دار و محرم اسرار باشد و تحت هیچ شرایطی نباید اطلاعات شخصی پرونده موکل خود را فاش کرده و در اختیار افراد دیگری قرار دهد.  

وکلای پایه یک دادگستری ملزم به رعایت اصول اخلاقی هستند زیرا صداقت در امر وکالت و راستگویی وکیل در انجام فرایند پرونده مهم ترین اصول اخلاقی است.  یک وکیل راستگو فقط به فکر دریافت حق الوکاله خود نیست و موکل خود را در جریان کلیه فراز و نشیب هایی که که در طول پرونده ممکن است رخ دهد، قرار می دهد. تخصص یک وکیل پایه یک دادگستری در تهران در واقع  جزو مهم ترین مشخصه های یک وکیل خوب است و به دلیل اینکه وکالت یک حرفه دقیق و پیچیده است در صورت عدم دانش کافی وکیل و کمبود تخصص می­تواند سرنوشت موکل خود را به خطر بیاندازد.

Posted in وکیل پایه یک دادگستری

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس باما