فهرست بستن

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری

آشنایی با وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری ، تنها کسی است که به هنگام برخورد با مشکلات حقوقی می تواند بیشترین کمک و راهنمایی را به شما دهد. بنابراین انتخاب فردی که بتوانید در حل مشکل ایجاد شده به شما کمک کند از اهمیت زیادی برخوردار بوده و شما نباید نسبت به این موضوع کوچکترین بی توجهی و ساده انگاری را داشته باشید. مسائل و مشکلاتی که در این زمینه به وجود می آیند چیزی نیست که هر کسی با هر دانشی بتواند در آن اظهار نظر کند.ممکن است همه افراد در طول دوران زندگی خود با مشکلاتی از قبیل مشکلات خانوادگی و یا دعواهای ملکی و پرونده های قضایی رو به رو شده اند، اگر این مشکلات ایجاد شده ذهن شما را به خود درگیر کرده است به یک وکیل پایه دادگستری مراجعه کنید. این فرد با قرار دادن اطلاعات کاملا درست می تواند راهکاری قانونی در اختیارتان قرار دهد تا خود را از شر مساله و مشکل ایجاد شده رها کنید. البته موضوعی که توجه به آن بسیار مهم است آن است که سعی کنید یک وکیل خبره را انتخاب کنید تا با خیالی راحت پرونده خود را به او بسپارید. ضمنا اطلاعات و دانش وکیل انتخابی در مورد موضوع پرونده باید کاملا بروز باشد و مطابق با تام تغییرات و تحولاتی باشد که در کشور اتفاق افتاده است.

ویژگی های یک وکیل حرفه ای

  • یکی از مهم ترین ویژگی ها  و خصوصیاتی که یک وکیل باید داشته باشد، دلسوزی و داشتن احساس مسئولیت در برابر موکلش است. معمولا وکلایی که این ویژگی را در خود پرورش داده اند به بهترین شکل ممکن قادرند پرونده شما را پیگیری کنند و در صورتی که حق با شما باشد، تمام تلاش خود را به کار می برند تا به آن چیزی که حق شماست دست پیدا کنید. این دسته، افراد بسیار قابل اعتماد و خبره ای به شمار می روند.
  • از دیگر اصول و ویژگی هایی که یک وکیل پایه دادگستری حرفه ای باید داشته باشد اصل صداقت است. وکلایی که این اصل را در کار خود رعایت می کنند موکلشان را در جریان تمام امور پرونده و تمام مشکلاتی که ممکن است در طول مسیر پیش آید گذاشته و کوچکترین نکته و مساله ای را از وی پنهان نخواهند کرد.
  • داشتن تجربه و تخصص کافی نیز مورد مهم دیگری است که یک وکیل حرفه ای باید در دوران کاری اش برای بدست آوردن آن تلاش کند. از آنجایی که پرونده های مشابه ممکن است پیچ و خم های خاص خود را داشته باشند، داشتن تجربه راهی میانبر در حل کردن مواردی است که پیچیدگی های زیادی دارند.

خدمات ارائه شده توسط وکیل

یکی از اموری که وکلای دادگستری به شما مشاوره می دهند مسائل و مشکلات مربوط به خانواده اعم از مهریه، طلاق، نفقه، فسخ نکاح، حضانت، رجوه، نامزدی، ازدواج دائم و موقت، طلاق توافقی، اجتناب از پرداخت مهریه، عده و غیره است. تمام وکلایی که در این رشته تحصیل کرده اند می توانند در این موارد به شما مشاوره دهند اما وکلای پایه دادگستری در این امور تجربه و تبحر بیشتری داشته و بهتر می توانند شما را یاری دهند.در مسائل بین زوجین، معمولا یک وکیل حرفه ای ابتدا با دو طرف صحبت کرده و سعی می کند تا بین آنها صلح و سازش برقرار کند. چنانچه با چندین جلسه مشاوره و راهنمایی دو طرف مشکل ایجاد شده حل نشود، پرونده ای تشکیل شده و وکیل سعی می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتیجه را برای مساله ایجاد شده رقم بزند.

تماس باما