وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه

وکیل دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه و مقایسه آن با وکیل قوه قضایی

وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه ، این سوالی است که ممکن است برای اغلب کسانی که با دنیای وکالت آشنایی ندارند، پیش آید. وکیل پایه دادگستری فردی است که در آزمون هایی که در حیطه وکالت برگزار شده، پذیرفته شده و با کسب مجوزهای لازم برای وکالت، بهترین و شایسته ترین فردی  است که می توان برای مشکلات حقوقی به او مراجعه کرد. این فرد قسم خورده است که در هر شرایطی امین موکل خود باشد و تنها برای آنکه بتواند حق پایمال شده را بازگرداند فعالیت می کند.از دیگر پاسخ هایی که می توان در جواب به سوال وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه بیان کرد، این است که این وکلا برای آنکه بتوانند توانایی لازم برای وکالت را ثابت کنند باید آزمون های کتبی و شفاهی را بگذارند و بعد از آن قادر خواهند بود در تمامی پرونده هایی که به آنها ارجاع داده می شود فعالیت کنند. ضمنا نکته ای که خوب است بدانید آن است که این وکلا هیچ محدودیتی از نظر مکان ندارند و در هر قسمت از کشور که بخواهند می توانند فعالیت داشته باشند.

وکیل قوه قضاییه

یکی از تفاوت هایی که وکیل پایه دادگستری با وکیل قوه قضاییه دارد به مرجعی بر می گردد که پروانه وکالت آنها را صادر کرده است. دانش آموخته رشته وکالت، بعد از آنکه موفق شد مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه های سطح کشور دریافت کند باید در آزمون وکالت شرکت کند. افرادی که قصد دارند به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت داشته باشند حتما باید در این آزمون موفق شوند. بعد از موفقیت و پذیرش در آزمون مربوطه باید یک دوره کارآزمون 18 ماهه نزد یک وکیل با تجربه و کارکشته گذرانده شود. بعد از این دو مرحله فرد قادر خواهد بود پروانه وکالت را دریافت کند.اما کسانی که قصد دارند به عنوان یک وکیل در قوه قضاییه کار کنند باید بعد از دریافت مدرک کارشناسی خود در آزمونی به نام آزمون وکالت قوه قضاییه شرکت کنند. این آزمون از طرف قوه قضاییه برگزار شده و بعد از قبولی در آن نیز فرد باید در یک دوره کارآموزی شرکت کند. افرادی که بتوانند با موفقیت آزمون و دوره کارآموزی شان را پشت سر بگذراند قادر خواهند پروانه وکالت خود را از قوه قضاییه دریافت کنند. آزمون هایی که وکلای پایه یک دادگستری و وکلای قوه فضاییه در آن شرکت می کنند با هم تفاوت داشته و مرجعی که سوالات از آن مطرح می شود متفاوت از هم هستند.

وکیل پایه یک دادگستری یا وکیل قوه قضاییه، کدام بهتر است

برخی افراد بعد از آنکه با پاسخ سوال وکیل پایه یک دادگستری یعنی چه، آشنا شدند ممکن بیان کنند که وکیل پایه یک دادگستری بهتر از وکیلی است که در قوه قضاییه در حال وکالت است. برای آنکه این افراد را از شبهه خارج کرد باید بیان کرد چیزی که باعث می شود یک وکیل بر وکیل دیگری برتری داشته باشند تجربه و مهارتی است که این فرد در زمینه کاری از خود نشان می دهد. اگر یک وکیل بتواند با در نظر گرفتن قانون از موکل خود دفاع کرده و اجازه ندهد که هیچ حقی از کسی ضایع شود در این صورت می توان به جرات بیان کرد که یک وکیل بر وکیل دیگری برتری دارد. برای آنکه بتوان بهترین وکیل را برای انجام امور حقوقی انتخاب کرد باید به تجربه و مهارت فرد برای امر وکالت نگاه کرد.

نمایش نوشته

HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما