تماس با ما

الزام به تنظیم سند رسمی و وکیل متخصص

وکیل پایه یک دادگستری وکیل ملکی الزام به تنظیم سند رسمی

یکی از موضوعات بسیار رایج در دعاوی ملکی دعاوی الزام است. مشاوره با وکیل الزام به تنظیم سند رسمی از مواردی است که در روند پرونده های مربوطه امری ارزشمند و تاثیر گزار به شمار می رود. در همین ابتدا باید بدانید، تعدد پرونده های مربوطه به خصوص در کلانشهر ها، اهمیت مشاوره و مهارت وکیل مربوطه را نشان می دهد. از این رو در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم. بدین ترتیب با بالا رفتن سطح آگاهی حقوقی کاربران، از ضرر و زیان های احتمالی، جلوگیری به عمل می آید. با ما همراه باشید.

الزام به تنظیم سند رسمی

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی ، شرح وظایف وی و بررسی کلی این دعوا را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. به عنوان توضیح کلی در صورتی که فروشنده با میل خود به هر بهانه ای اقدام به تنظیم سند نکند. خریدار می تواند الزام وی را از محاکم بخواهد. در دعاوی مرتبط و سایر دعاوی ملکی یک مشاوره حقوقی با بهترین وکیل در تهران متخصص در این قبیل امور ملکی می تواند از هرگونه ضر و زیان احتمالی جلوگیری کرده و به احقاق حقوق افراد کمک کند.

دعوا الزام به تنظیم سند رسمی

همانطور که در بالا اشاره کردیم: مالک نیاز دارد تا با گرفتن سند رسمی، مالکیت خویش بر مال خود را ثبت کند. مالک با این روش از مزایای مال خود بهره‌مند می شود. بنابراین تنظیم سند رسمی برای انتقال مالکیت از امور قانونی واجب است. اگر فردی مالی را از کسی بخرد، می‌تواند از وی بخواهد که سند رسمی این انتقال را تنظیم نماید. اگر فروشنده از تنظیم سند خودداری کند.

خریدار می‌بایست مطالبه الزام به تنظیم سند رسمی را مطرح نماید. به این ترتیب فروشنده را ملزم به تهیه سند کند. تا وی بتواند رسماً مالک مالی شود که خریداری کرده است. پیگیری پرونده های مربوطه با بررسی بهترین وکیل ملکی در تهران پیشبرد بهتری خواهد داشت. گاهی یک اقدام نا آگاهانه می تواند ضرر های جبران ناپذیری را به دنبال بیاورد.

الزام به تنظیم سند رسمی - وکیل پایه یک دادگستری وکیل ملکی
بهترین وکیل در تهران

برای استفاده از مشاوره تلفنی و یا رزرو مشاوره حضوری

با محمد حاجیلو، با شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری

تماس بگیرید:09121275588 و 28425688-021


مبنای دعوا الزام به تنظیم سند

بر اساس ماده 46 قانون ثبت اسناد و املاک ، ثبت قرارداد راجع به عین و منفعت املاکی که قبلا در دفتر املاک ثبت شده باشند، اجباری است. بنابراین خریدار ملکی که به ثبت رسیده است ، برای آنکه بتواند از کلیه حق و حقوق خود بهره‌مند شود، باید سند رسمی ملک خود را دریافت نماید. عدم رعایت این اصل مبنای طرح دعاوی مربوط به املاک است. بهترین وکیل ملکی ( وکیل الزام به تنظیم سند رسمی ) با بررسی جوانب موضوع به آن پی می برد.

وکیل دعوا الزام به تنظیم سند

در این قسمت مراحل طرح این دعوا را مورد بررسی قرار می دهیم.لازم به ذکر است که وکیل الزام به تنظیم سند رسمی می تواند به خوبی موکلینش را در پیشبرد پرونده های مرتبط کمک کند. همچنین آگاهی لازم را به جهت جلوگیری از ضرر و زیان به آنها بدهد.

مرحله اول

طبق گفته وکیل الزام به تنظیم سند رسمی دو حالت برای شکل گیری این دعاوی وجود دارد. در مرحله اول، دو حالت مشخص می شود:

حالت اول:

در این حالت، کسی که دعوا را طرح می کند ابتدا باید در تاریخ مقرر در دفترخانه معین شده حاضر شده باشد. در صورت عدم حضور مالک رسمی (فروشنده) در دفترخانه ، خریدار گواهی عدم حضور را از دفترخانه تعیین شده دریافت کرده باشد. با استفاده از این موضوع مشخص می شود که فروشنده از تعهدی که نسبت به تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت داشته است، امتناع کرده است. سپس به وکیل الزام به تنظیم سند رسمی مراجعه کنید. بعد از آن تنظیم دادخواست شکل می گیرد.

حالت دوم:

در این حالت تاریخی مشخص نشده است. خریدار باید ابتدا طی یک اظهارنامه از فروشنده بخواهد تا برای تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت در زمان مشخص و دفترخانه مشخص شده حاضر شود. فروشنده اگر بدون دلیل موجهی در زمان مقرر و دفترخانه حاضر نشود، خریدار می تواند گواهی عدم حضور را از دفترخانه بگیرد.سپس به وکیل الزام به تنظیم سند رسمی مراجعه کند. سپس دادخواست را تنظیم نماید.

مرحله دوم

اگر فرض کنیم که فروشنده مالک رسمی مال باشد. خریدار پس از دریافت گواهی عدم حضور ، دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را به طرفیت مالک به دادگاه می دهد. به عبارت دیگر خریدار خواهان تنظیم سند رسمی و فروشنده خوانده این دعوا خواهد بود. دادگاه در محله ای که ملک در آن واقع است، دادگاه صالح به رسیدگی برای این دعوا خواهد بود.

پس از بررسی مراحل فوق می توانید به وکیل ملکی مراجعه کنید.

مرحله سوم

در بعضی موارد ضمن طرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ، درخواست صدور دستور موقت مبنی بر جلوگیری از فروش ملک نیز به دادگاه ارائه می شود. درخواستی که وکیل ملکی با بررسی جوانب تنظی می کند.در این صورت مالک که به هر دلیلی به جهت تنظیم سند حاضر نشده نمی تواند با فروش ملک به شخص ثالث دعوا را منتفی کند.

مشاوره با وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

این دعوا در دعاوی ملکی، دعوایی است که پیچیدگی‌های مخصوص به خود را دارد. موارد متعددی در خلال این دعوا می تواند اتفاق افتد. هر کدام از این موارد نیاز به وکیل دادگستری را در این دعاوی ملکی ثابت می کند. در حیطه وظایف، وکیل ملکی ( وکیل الزام به تنظیم سند رسمی ) باید در تلاش باشد در مرحله نخست یک سند عادی با تمام مفاد آن نزد دادگاه اثبات شود . سپس انجام تعهدات خواهان باید توسط دادگاه و مراجع قانونی محرز گردد.

محمد حاجیلو وکیل پایه یک دادگستری آماده ارائه خدمات د ر زمینه های متفاوت ملکی،به عنوان وکیل متخصص ملکی یا تنظیم قرارداد می باشد.
تماس بگیرید:09121275588 و 28425688-021

admin

نظرات بسته شده است.

تماس باما