مشاوره حقوقی املاک و مستغلات

مشاوره حقوقی املاک و مستغلات

مشاوره حقوقی املاک و مستغلات از سوی وکیلان با تجربه ی موسسات حقوقی می تواند از بروز بسیاری از دعاوی ملکی جلوگیری نماید. مشکلاتی که در حال حاضرمیان افراد به وجود می آید ساده نبوده و برخی از آن ها آنچنان گسترده است که فرد به تنهای قادر به حل و فصل کردن آن ها نیست و وجود یک وکیل ملک برای رسیدگی به پرونده و مشکلات الزامی است. امروزه وکیلان برای رسیدگی به انواع دعاوی حقوقی مرتبط با املاک لازم است که  علاوه بر برخورداری از تخصص لازم، اطلاعات به روز داشته باشند تا بتوانند با دادن مشاوره های حقوقی به موکل خود کمک کنند. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص مهم ترین ویژگی هایی که یک وکیل ملکی باید حتما از آن ها برخوردار باشد صحبت نماییم:

نظارت کافی و دقیق بر نحوه ی اجرای احکام

یکی از ویژگی های یک وکیل بتجربه و کاردان این است که بتواند نظارت کافی و دقیقی بر نحوه ی اجرای احکام داشته باشد. در واقع پس از انشاء رای توسط قاضی و ارجاع آن به واحد اجرای احکام، این واحد وظیفه ی اجرای صحیح حکم را دارد. وکیل ملکی تهران باید برروی عملکرد نهاد های اجرا کننده حکم نظارت و دقت داشته باشد. اگر وکیل در این حین متوجه شود که احکام به طرز درست و دقیقی اجرا نمی شوند باید اعتراض خود را اعلام نموده و برای اخذ حق موکل خود اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد.

آگاهی کامل نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک

امکان ندارد که یک وکیل با تجربه اطلاعات کافی و آگاهانه ای نسبت به قوانین ثبت اسناد و املاک نداشته باشد. یک وکیل ملکی کاردان و باتجربه این آگاهی ها را از طریق دانش اندوزی و تجربه کسب کرده است.  

نحوه ی تنظیم دادخواست

نحوه ی صحیح تنظیم دادخواست یکی از مهارت های مهم یک وکیل ملکی محسوب می شود. در حقیقت بخش اعظم از مهارت و دانش یک وکیل ملکی در تشخیص صحیح و به موقع نوع دعوایی است که باید اقامه کند و در دادخواست بنویسد، بنابراین هنر لایحه نویسی و تنظیم دادخواست جزو مواردی است که وکیل ملک باید از آن برخوردار باشد.  

پیگیری های لازم برای پرونده

یک وکیل خوب وکیلی است که  که زمان و دقت و تمرکز لازم را برای پرونده اختصاص دهد و بتواند آگاهی و مشاوره ی کاملی به موکلش دهد و مطالب سخت حقوقی را در ساده ترین شکل ممکن به موکل خود منتقل کند و او را از روند پرونده آگاه سازد.

مطلع بودن از هزینه ها

برای دادن مشاوره حقوقی املاک و مستغلات یکی از موارد بسیار مهمی که یک وکیل باید حتما از آن برخوردار باشد آگاهی از هزینه ها است. در واقع یک وکیل ملک پس از بررسی پرونده و مشکل باید بتواند تشخصی دهد که آیا این پرونده ارزش وقت گذاشتن و صرف هزینه را دارد یا خیر که این موضوع تنها در صورتی محقق می شود که وکیل ملک از دانش و تجربه ی کافی برخوردار باشد.

تجربه

یکی از مواردی که در موفقیت پرونده بسیار تاثیرگذار است میزان تجربه ی وکیل ملک است و به همین دلیل می توان گفت واگذاری یک پرونده ی سنگین به یک وکیل ملک بی تجربه کار مناسبی نباشد زیرا نیاز به وجود مهارت و دانش تجربی در پرونده های سنگین بیشتر احساس خواهد شد.

چرا در انتخاب وکیل باید دقت نمود

انتخاب یک وکیل مناسب برای رسیدگی به پرونده و مشکلات امری بسیار مهم و حیاتی است. عدم توجه کافی به این موضوع و اخذ یک وکیل نامناسب ممکن است سبب صرف زمان و هزینه های بسیاری شود. علاوه بر آن ممکن به طور کلی احتمال گرفتن حق خود را از دست بدهید. از این رو باید در انتخاب وکیل ملکی خود تا حد ممکن تحقیقات لازم را انجام دهید و با چشمانی باز اقدام به انتخاب وکیل و مشاور حقوقی املاک و مستغلات کنید.

admin

نظرات بسته شده است.

تماس باما