تماس با ما

فروش ملک با وکالت بلاعزل

فروش ملک با وکالت بلاعزل

امروزه خرید و فروش ملک جز امور سرمایه گزاری محسوب می شود. افراد با این کار سعی بر افزایش و یا تبدیل سرمایه خود دارند. در این مقاله در بحث خرید و فروش املاک، به فروش ملک با وکالت بلاعزل اشاره می کنیم. با استفاده از راه های ارتباطی که ارائه می دهیم، از مشاوره تخصصی با بهترین وکیل در تهران بهره مند گردید.

خرید و فروش ملک با وکالت بلاعزل

فروش ملک با وکالت بلاعزل عبارتی است که احتمالا این روزها زیاد به گوشتان می خورد. مردم هنگام خرید و فروش ملک یا ماشین، وکالت ‌نامه بلاعزل رد و بدل می ‌کنند.  به این معنی است که وقتی فروشنده پول را به طور کامل دریافت کرد، به خریدار این اجازه را می ‌دهد که به جای او کارهای اداری مثل انتقال سند را انجام دهد.

نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که این وکالت ‌نامه قراردادی است که می ‌تواند خطرات بسیاری را برای طرفین به خصوص خریدار در پی داشته باشد. سوء استفاده‌ها و کلاهبرداری‌های زیادی در این نوع وکالت مشاهده می شود. به همین علت بهتر است قبل از عقد این نوع قرارداد، در مورد شرایط حقوقی و قانونی این نوع وکالت بیشتر اطلاعات کسب کنیم و از مشاوره با بهترین وکیل ملکی در تهران که در این زمینه تخصص دارد، غافل نمانیم.

شرایط فروش ملک با وکالت بلاعزل

به منظور مشاوره با محمد حاجیلو، با شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری تماس حاصل نمایید: 09121275588 و 02128425688


وکالت بلاعزل در فروش ملک چیست؟

وکالت به مفهوم اهدا نمایندگی است. چیزی که در قانون به آن نیابت می گویند و بر پایه اعتماد انجام می شود. فردی که امورات به او واگذار می شود، وکیل املاک و کسی که به شخص دیگری وکالت می ‌دهد، موکل نام دارد. وکالت بلاعزل وکالتی است که در آن موکل به تنهایی نمی‌ تواند وکیل را عزل کند. یعنی در وکالت ‌نامه وکالت وکیل یا عدم‌ عزل وکیل در ضمن عقد، شرط می شود. در این حالت موکل دیگر حق عزل وکیل ملکی و فسخ وکالت را نخواهد داشت. حال بعد از آشنایی با مفهوم این نوع وکالت، به بررسی شزایط خرید و فروش ملک با وکالت بلاعزل می پردازیم.

اگر امور ملکی شما در باب سرقفلی است، پیشنهاد ما به شما، مشاوره تخصصی با وکیل سرقفلی می باشد. به جهت دسترسی سریع و آسان، کلیک کنید: بهترین وکیل سرقفلی در تهران

 شرایط خرید و فروش ملک با وکالت بلاعزل

گاهی به دلایل مختلفی همچون  زمان ‌طولانی نقل و انتقال ملک، هزینه ‌نقل و انتقال، در دسترس نبودن سند یا عجله‌ ای که فروشنده دارد، سند به نام خریدار منتقل نمی شود. مابین خریدار و فروشنده قرارداد وکالت بلاعزل منعقد می گردد. همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، فروشنده، خریدار را برای انجام امور مربوط به سند مانند گرفتن استعلام‌ های ثبتی و مفاصا حساب‌های شهرداری و در نهایت ثبت سند، وکیل می‌کند. در چنین وضعیتی باید به نکاتی توجه داشت. این نکات به شرح زیر است:

  • در خرید و فروش ملک با وکالت بلاعزل این وکالت به هیچ عنوان به این معنا نیست که فرد خریدار در هر زمان دلخواهی که بخواهد می تواند سند را به اسم خودش بزند. وکالت بلاعزل به این معناست که که فروشنده شخصا نمی ‌تواند وکالتش را فسخ نماید.  
  • نکته ی بسیار مهم این است که وکالت بلاعزل با مرگ طرفین، جنون طرفین، یا استعفای وکیل املاک باطل می‌ شود.
  • در وکالت بلاعزل، موکل قادر است خودش تمام کارهای مربوط به معامله را انجام دهد. این حق از او گرفته نمی ‌شود
  • هنگامی که شما از طریق وکالت بلاعزل ملکی را می خرید، تا زمانی که سند نزنید، شما صاحب خانه نیستید. در این شرایط فروشنده حق فروش ملک به دیگران را خواهد داشت. به همین علت باید حواستان باشد که همزمان با تنظیم وکالت ‌نامه، مبایعه ‌نامه را هم تنظیم کنید. همچنین در وکالت ‌نامه حق فروش ملک به شخص دیگر را از فروشنده بگیرید. زمانی که مبایعه نامه تنظیم شود یعنی شما مالک ملک هستید و هر مشکلی پیش بیاید، می ‌توانید در دادگاه ثابت کنید.
  • دقت کنید که وکالت‌ نامه‌ ای که برای خرید و فروش ملک با وکالت بلاعزل تنظیم می‌ شود، دارای محدودیت زمانی باشد.  
  • بهتر است از انجام وکالت در مورد معامله‌ های وراثتی و شراکتی که موکلین بیش از یک نفر هستند، پرهیز کنید.
HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما