درآمد وکیل پایه یک دادگستری

بهترین وکیل در تهران

درآمد وکیل پایه یک دادگستری چقدر است

درامد وکیل پایه یک دادگستری و دانستن این موضوع که معمولا چقدر دستمزد دریافت می کنند از جمله مورادی است که شاید ذهن برخی افراد را به خود مشغول کرده باشد. نگاهی به زندگی برخی وکلا و درآمدهای میلیاردی آنها در برابر وکلایی که از سطح درآمدی خوبی برخوردار نیستند گاهی شک برانگیز می شود که علت این تفاوت فاحش در چیست؟ چگونه برخی وکلا می توانند زندگی بسیار لاکچری و لوکسی داشته باشند اما در طرف مقابل افرادی نیز مشاهده شود که درآمد بالایی نداشته و نمی توانند حتی از پس اجاره دفترشان برآیند. ما این متن را آماده کرده ایم تا به صورت خلاصه این مورد بررسی کنیم و متوجه شویم که چگونه این پارادوکس به وقوع می پیوندد.

حوزه های درآمد زای وکالت

حوزه هایی که وکلا می توانند در آنها کار کنند زیاد است اما در ایران دو مورد وجود دارد که درآمدزایی زیادی برای وکلا دارد. یکی از حوزه هایی که وکلا با قبول آن می توانند بیشترین میزان درآمد را از آن خود کنند، طلاق است. متاسفانه چند سالی است که آمار طلاق در کشور ما افزایش پیدا کرده است و از آنجایی که گاهی اوقات این پرونده با پیچیدگی هایی رو به رو می شود، حضور وکلا در به نتیجه رسیدن پرونده طلاق حیاتی به نظر می رسد.

بعد از پرونده های طلاق، پرونده هایی که در حوزه ملک و املاک تشکیل می شوند نیز از جمله مواردی هستند که بیشترین درآمد زایی را برای وکلا به همراه دارند. اگر دعواهای ملکی بر سر ملک هایی با ارزش مالی زیادی به راه افتاده باشند، افراد سعی می کنند با پرداخت مبالغ قابل توجه به وکلایی که در این حوزه تجربه زیادی دارند، مشکلی که برایشان پیش آمده است را به راحتی حل کنند. به همین دلیل گاهی اوقات درامد وکیل پایه یک دادگستری از این پرونده ها بسیار زیاد خواهد بود. البته کسانی می توانند این سطح درآمد دست پیدا کنند که مهارت زیادی در حل پرونده های مشکل داشته باشند.

عوامل تاثیرگذار بر درامد وکیل پایه یک دادگستری

یکی از موارد تعیین کننده میزان درامد وکلا، حسن شهرت وی در مورد پرونده های جنجالی و بزرگ است. اگر یک وکیل پایه یک دادگستری بتواند از عهده پرونده هایی سخت و سنگین برآید می تواند درآمدهای بالایی را از این راه کسب کند. معمولا مردم نیز به وکلایی که شهرت زیادی دارند بیشتر اعتماد کرده و سعی می کنند پرونده های خود را به آنها بسپارند و هر مبلغی که وکیل درخواست کند نیز به آنها پرداخت می کنند. بدین صورت است که شهرت می تواند درآمدهای زیادی را برای برخی وکلا به دنبال داشته باشد.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر درامد وکیل پایه یک دادگستری سابقه اوست. معمولا هرچه سابقه کاری یک وکیل پایه یک دادگستری بیشتر باشد در حل پرونده های مشکل نیز عملکرد بهتری از خود نشان می دهد. علت آن نیز به دلیل فعالیت وی در حوزه های مختلف کاری و به دست آوردن تجربه بر می گردد. وکلایی که در طی سال های فعالیت خود توانسته اند پرونده های زیادی را حل کنند به طور قطع تجربه بیشتری نیز دارند.

وکلایی که در شهرهای بزرگی مانند تهران کار می کنند در مقایسه با افرادی که در شهرهای کوچک مشغول به کارند درآمد بیشتری دارند. حتی مکان دفتر وکلا نیز می تواند بر روی درآمدشان تاثیر داشته باشد. به عنوان مثال تهران را در نظر بگیرید، درآمد وکیلی که در خیابان فرشته کار می کند با وکیلی که در یکی از خیابان های جنوبی این شهر کار می کند، یکی نیست و با هم تفاوت دارند.

admin

نظرات بسته شده است.

تماس باما