تماس با ما

بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی در تهران
وکیل پایه یک دادگستری متخصص

بهترین وکیل ملکی فردی می باشد که به خوبی در حوزه  امورات و دعاوی ملکی تخصص و تجربه دارد. از آنجایی که پرونده های ملکی از پیچیدگی های بسیاری برخوردار هستند نیاز به مشورت و راهنمایی گرفتن در وکیل ملکی احساس خواهد شد. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص این موضوع بیشتر صحبت نماییم:

بهترین وکیل ملکی از چه ویژگی های برخوردار است

یکی از ویژگی های یک وکیل ملکی خوب دانایی صداقت و برخورداری از حسن نیت و حسن خلق است. علاوه بر این یک وکیل خوب باید در برابر مشکلات و چالش‌های یک پرونده  صبر پیشه کند و به خوبی بتواند مسائل را تحلیل کند و اطلاعات  مورد نیاز را برای دفاع از حقوق موکل خود جمع ‌آوری کند. در این راه باید با مشورت دادن های مداوم به موکل خود راهنمایی های لازم را داده و در صورت نیاز روند کار را توضیح دهد.

برخورد مناسب و پیگیری از ویژگی هایی است که یک وکیل ملکی خوب باید حتما دارای آن باشد. در واقع وکیل ملکی قبل از هر چیزی باید حجمکاری پرونده ی موکل خود را بررسی نماید تا بتواند میزان زمان و دقتی که باید صرف آن شود را در نظر گیرد.

وکیل ملکی خوب به احقاق حقوق موکل خود کمک می‌ نماید و از تضییع حقوق او و آسیب به منافع او جلوگیری می‌کند. یکی از مشخصه‌های مهم یک وکیل ملکی با تجربه و متخصص، برخورداری از دانش حقوقی و تسلط او به مسائل ثبتی مربوط به املاک است. علاوه بر این او باید نسبت به قوانین و مقررات مربوطه، آراء وحدت رویه و رویه مرسوم در دادگاه ها آگاهی کامل داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های یک وکیل ملکی خوب این است که بتواند به خوبی و ماهرانه لایحه بنویسد. در حقیقت وکیل ملکی خوب فردی می باشد که موارد مرتبط با پرونده را به خوبی ذکر نماید. با تسلط به پرونده ، در حضور قاضی به نحوی عالی از حقوق موکلش دفاع نماید.

 

وکیل ملکی چه خدماتی را می تواند ارائه نماید

وکیلی که در امورات املاک و مستغلات تخصص و دانش دارد در هنگام هرگونه بروز اختلافات حل نشدنی برای تشکیل دادخواست و انجام وکالت اقدام می نماید.  وکیل ملکی می تواند درموضوعاتی همچون اثبات مالکیت، تنظیم قرارداد موکلین خود را از راهنمایی های خود بهره مند ساخته و کمک های بسیاری به آن ها نمایند.

از آنجایی که در تنظیم قراردادهای پیش فروش قراردادهای مشارکت مدنی قراردادهای املاک تجاری و… نیاز است که تسلط کافی به برخی قوانین داشته باشیم می توانیم از یک وکیل ملکی در انجام اینگونه امور استفاده نماییم. وکیل ملکی به قوانین شهرداری قوانین مربوط به مجازات اسلامی و قوانین دیگر تسلط کافی و لازم را دارد. وی می تواند در جلوگیری از مشکلات احتمالی و وقوع جرم کمک بسیاری نماید.

وکلای ملکی همچنین می توانند کلیه خدمات ملکی مرتبط به املاک منقول و غیرمنقول و اشخاص حقیقی و حقوقی را ارائه نمایند. همچنین تمامی شرایط مختلف موجود را ارزیابی و بررسی کنند تا بدین وسیله از بروز هرگونه مشکل، به‌ خصوص در سرمایه‌ گذاری‌های سنگین، جلوگیری کنند. کارشناسی در مورد تقسیم املاک در طول مراحل طلاق نیز یکی دیگر از خدماتی است که از سوی وکلای ملکی ارائه می شود. 

وکلای املاک و مستغلاتی که پشتیبانی دیوان سالاری در خرید و فروش معاملات دارند، قادر هستند که: نحوه اخذ وام، برداشت و تبدیل به پول را دنبال و پیگیری نمایند. وکلای املاکی که در خصوص رفع مشکلاتی همچون تخلیه و سرقفلی مشغول به کار و فعالیت هستند، می توانند در این خصوص از حقوق موکل خود در دادگاه دفاع کنند. در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی و دادگاه از بروز خیلی از مشکلات حقوقی بزرگ دیگر جلوگیری کنند.

HAJILOU MOHAMMAD

نظرات بسته شده است.

تماس باما